Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'dan Türkiye'yi de etkileyecek vize kararı

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da 1 Ocak 2021'den itibaren yürürlüğe konması planlanan yabancı ülke vatandaşlarına yönelik elektronik vize uygulaması ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

  • Reklam
Rusya'dan Türkiye'yi de etkileyecek vize kararı
13 Ocak 2021 - 04:37
Reklam
Elektronik vize uygulaması, Türkiye ve AB ülkeleri de dahil 52 ülkenin vatandaşları için 1 Ocak'tan itibaren başlayacaktı.

Daha önceki elektronik vize uygulaması, daha az sayıda ülke için geçerliydi ve yalnızca Uzak Doğu Federal Bölgesi, Kaliningrad Bölgesi, St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi'ne yapılacak ziyaretleri kapsıyordu.


Konuyla ilgili olarak Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ''Ülke güvenliğinin sağlanması, halk sağlığının korunması ve koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasının önlenmesi amacıyla elektronik vize düzenleme işlemi, Rusya hükümetinden özel emir gelene dek askıya alındı'' ifadelerine yer verildi.

Rusya'nın her yerine kısa süreli ziyarette bulunmak isteyenlerin vize alma sürecini basitleştirme amacını taşıyan elektronik vize uygulamasıyla 60 gün geçerlilik süresi olacak tek seferlik elektronik vizeyle 16 gün Rusya'da kalınabilecek.

Yeni elektronik vize uygulamasından yararlanmak isteyen Türk vatandaşlarının seyahatlerinden en az 4 gün önce Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesindeki başvuru formunu doldurması gerekiyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum