• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya Türkiye uçuşları ile ilgili açıklama: ''Yakında başlayacağını umuyoruz''

Antalya, Muğla ve Aydın gibi turistik bölgelerde vaka sayılarının düştüğüne dikkat çeken Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Rusya Türkiye uçuşları ile ilgili açıklama: ''Yakında başlayacağını umuyoruz''
27 Mayıs 2021 - 22:12
Reklam
Alınan sert önlemler sayesinde Türkiye'de 15 Nisan'da 61 bin 400 olan vaka sayısının 26 Mayıs itibarıyla 8 bin 738'e indiğine dikkat çeken Samsar 15-21 Mayıs döneminde 100 bin kişi başına görülen vaka sayısının Rus konukların en fazla tercih ettiği Antalya, Muğla ve Aydın'da son derece düşük olduğunu belirtti.

Türkiye'de alınan önlemlere kati biçimde uyulması nedeniyle bu rakamların önümüzdeki günlerde daha da aşağıya ineceğini kaydeden Samsar, başta turizm sektöründe olmak üzere yapılan aşılama çalışmalarının da bu tabloda önemli bir rol oynadığını söyledi.


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay'dan oluşan Türk heyetinin geçen hafta Moskova'yı ziyaret ederek bir dizi üst düzey görüşmeler yaptı ve Türkiye'deki durum hakkında detaylı bilgi vererek Rus partnerlerin sorularını yanıtladığını anımsatan Samsar şunları söyledi:


''Türkiye, Rusya'yla uçuşların yakında başlayacağını umuyor. Rus konuklarımızın mümkün olan en kısa sürede özlem duydukları yollardan Türkiye'yi ziyaret etme imkanına yeniden sahip olacaklarını ümit ediyoruz. Türkiye'nin yaz sezonu boyunca başta Rusya olmak üzere tüm dünyadan yabancı konukları turistik tesislerde en güvenli ve sağlıklı şekilde ağırlayabileceğinden kimsenin şüphe duymaması gerek.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum