Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sahillerde kumun rengi siyaha döndü, uzmanlar uyardı! Denize girmek intihar olur

Sahillerde kumun rengi, kirlilik ve müsilaj nedeniyle sarıdan siyaha dönerken kirlilik dron ile havadan görüntülendi.

  • Reklam
Sahillerde kumun rengi siyaha döndü, uzmanlar uyardı! Denize girmek intihar olur
11 Haziran 2021 - 12:29
Reklam
Balıkesir'in önemli turizm destinasyonlarında sahiller, sanayi kuruluşlarının denize atık bırakması, deniz salyası, arıtma tesislerinin yetersizliği, evsel atıklar ve zirai ilaçlar gibi nedenlerle kirlendi.

Öellikle Bandırma’nın deniz ve hava kalitesinde sıkıntı yaşandığını belirten ve kum ve denizin kararmış vaziyette olduğuna vurgu yapan Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Bir yandan denizimiz kirlendi. Deniz salyasıyla kaplandı ve bu kirlilik yeni değil. Yılların birikimi. Maalesef arıtma tesisleri iyi çalışmadan pek çok işletmenin atıkları derin deşarj denilen yöntemle Marmara Denizi’ne bırakılıyor. Ne kadar kontrol edildiğini de bilmiyoruz. Bu atıklar, dereler ve göller aracılığıyla da Marmara Denizi’ne akıtılıyor. Deniz artık sinyal vermeye, bu kirliliği artık kaldıramıyorum demeye başladı. Çok acil çözüm gerekiyor. Çocukluk yıllarımda Bandırma çevresinde 50’den fazla balık çeşidi vardı. Şimdi birkaç tane ancak sayabiliyoruz. Bu üzücü bir durum. Şu an denize girmek intihar gibi bir şey. Mümkün değil.''
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum