Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sapanca'nın yeşiline bir hançer daha! 7 katlı 5 yıldızlı otele onay çıktı

Dünyanın sayılı içme suyu kaynaklarından biri Sapanca Gölü çevresinin yeşillerle kaplı yüksek alanları her geçen gün otel ve konut projeleriyle gri renge dönüyor.

  • Reklam
Sapanca'nın yeşiline bir hançer daha! 7 katlı 5 yıldızlı otele onay çıktı
14 Aralık 2021 - 05:24
Reklam
Göl manzaralı 7 katlı olarak yapılacak termal otel için ÇED gerekli değildir kararı verilirken dünyanın sayılı içme suyu kaynaklarından biri olmasına karşın endüstri baskısı ve doğasının tahrip edilmesiyle gündemde olan Sapanca Gölü'nü besleyen tepeler yeni bir otele ev sahipliği yapacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tespit edilen termal su kaynağının işletme ruhsatını 26 yıllığına alan Karaaslan ailesine ait olan Kraas Gıda Dayanıklı Tüketim Malları Tekstil Ürünleri Turizm Otelcilik ve İnş. Taahhüt San. Tic. A.Ş. İlmiye mahallesindeki 8.875,07 m² olan tapulu alanda 7 katlı, 5 yıldızlı, 200 oda kapasiteli olarak bir otel projesi hazırladı.


Proje bedeli 85 milyon lira olarak belirlenen otel için geçtiğimiz aylarda Sakarya Valiliği'ne yapılan Çevresel Etki Değerlendirme ( ÇED) başvurusu hakkında valilik tarafından otel projesi için ÇED gerekli değildir kararı verildi.


Bugüne kadar yapılan en yüksek binanın 6 kat ile Elite World isimli otele ait olduğu Sapanca Gölü Ramada Resort Thermal And Convetion Center ismini taşıyacak otele de ev sahipliği yapacak.


17 Ağustos 1999 depremi sonrasında kat sınırı düşürülen Sakarya'da, özel izin alınan yapılar dışında 7 katlı bina yapmak ise mümkün değil.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum