Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat acentası ihbar etti! Sahte PCR testi ile binlerce kişi yurt dışına çıkmış

İstanbul'da bir hastanenin laboratuvar belgesi üzerinde sahtecilik yapan bazı kişilerin, COVİD-19 testi negatif şeklinde evrak düzenleyerek binlerce kişinin yurtdışına çıkardığı ortaya çıktı.

  • Reklam
Seyahat acentası ihbar etti! Sahte PCR testi ile binlerce kişi yurt dışına çıkmış
15 Mayıs 2021 - 17:34
Reklam
Koronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan aldığı izinle PCR testi yapan İstanbul Şişli'de bulunan özel bir laboratuvarın binlerce kişiyi sahpe test sonuçlarıyla yurt dışına gönderdiği belirlendi.

Bir seyahat acentasına gelen mailde İranlı bir kişinin söz konusu laboratuvarda test yaptırdığı, bu test ile yurt dışına çıkmak istediğini belirtilmesi üzerine şirket ilk etapta kendisine gelen görüntünün gerçek olduğunu düşündü.


Yapılan başvuru sonrasında İranlı şahıs bir müddet sonra yurt dışına çıkış yaptı ancak seyahat acentası yetkilileri olumlu dönüşten kısa bir süre sonra şahsın laboratuvara başvuru yaptığı iddia edilen tarihleri inceledi. Böyle bir kişinin hastaneye başvurmadığı ve tahlil yaptırmadığının ortaya çıkması sonrasında kuruma acil dönüş yaparak durumu anlatan hastane yetkilileri raporun orijinal belge üzerine oynama yapılarak hazırlandığını ifade etti.


Durumun seyahat acentası tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmesi sonrasında yürütülen soruşturma kapsamında söz konusu laboratuvarın oluşturduğu sahte belgelerle binden fazla vatandaşın yurt dışına çıktığı tespit edildi.


Laboratuvar sahte olarak üretilen belgelerin kaçakçılıkla uğraşan bazı kişiler tarafından kötü niyeti olarak kullanıldığını, kendilerinin de mağdur olduğunu ifade etse de savcılık tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmanın devam ettiği belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum