Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sezon açılışı yapan Antalya'daki 5 yıldızlı otelde yıkım!

Turizmin başkenti Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan 5 yıldızlı otelde açıldığı ilk gün yıkım gerginliği yaşandı.

  • Reklam
Sezon açılışı yapan Antalya'daki 5 yıldızlı otelde yıkım!
03 Haziran 2021 - 20:14
Reklam
Antalya'nın Manavgat ilçesi Çolaklı Mahallesi'nde faaliyette olan ve bugün sezon açılışı yapan 5 yıldızlı otelin MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi'nden yıllık 1 milyon 200 bin TL'ye kiraladığı 10 dönümlük alanda bulunan plaj büfesinin bazı bölümleri imara aykırı olduğu gerekçesiyle mahkeme kararıyla Manavgat Belediyesi ekipleri tarafından turistlerin gözü önünde yıkıldı.

Sabah erken saatlerde yıkım yapılan alana çok sayıda zabıtayla gelen belediye görevlileri, büfenin yaklaşık 10 metrekarelik depo olarak kullanılan eklentisinin ve tuvalet bölümünün yıkılacağını belirtti.


Sezon açılışını yapan ve turistlerin tatil yapmak amacıyla giriş yaptığı, yıkımın neden birkaç gün önceden yapılmadığını sorup tepki gösteren otel yetkililer bir taraftan turistler için masa ve sandalyeleri hazırlarken, eklenti de teknik personel tarafından belediye görevlilerinin müdahalesine gerek kalmadan tamamen söküldü. Alt katta halka açık tuvalet olarak bulunan bölüm de kepçeyle yıkılarak kullanılamaz hale getirildi.


Belediye ekipleri tarafından yıkılan yapının çok uzun yıllar önce kapatılan Çolaklı Belediyesi döneminde yapıldığını ve Belek Özel Çevre Kurumu tarafından onaylandığını söyleyen otelin avukatı Selim Cihan Karaak, büfenin yapıldığı gibi durduğunu, yapıyı kendilerinin yaptığını bunun için Çolaklı Belediyesi'ne kira ödediklerini söyledi.

Müvekkillerinin bölgeyi MUÇEV'den, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kiralama yetkisi olan şirketten kiraladığını ve kira sözleşmesi ve yapı kayıt belgeleri olmasına rağmen, ibraz etmelerine rağmen Manavgat Belediyesi'nden yetkililerin gelerek yıkım işlemi yaptıklarını belirten Karaak şöyle devam etti:


''Burada ruhsatsız hiçbir yer yok. Burası MUÇEV'le otelimiz arasında yapılan sözleşmeyle kiralanan büfedir. Turizm sezonunu biz bugün açtık. Otelimizde bugün yaklaşık 150 misafirimiz giriş yaptı. Buna rağmen belediye yetkililerinden rica ettik. Bize süre verilmesini istedik, biz kendimiz yıkalım dedik. Ama kabul etmediler, kepçeleri dayadılar.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum