Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ücret iadesi yapmayan Jolly Tur müşterilerini isyan ettirdi!

Jolly Tur koronavirüs salgını döneminde otel ve tur paketlerinde iptal işlemi ve ücret iadesi yapmadığından dolayı tatilcilerin tepkisini toplamaya devam ediyor.

  • Reklam
Ücret iadesi yapmayan Jolly Tur müşterilerini isyan ettirdi!
03 Haziran 2021 - 17:26
Reklam
Verilen reklamlarda ve sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda tatilcilere ücretsiz iptal, iade ve erteleme gibi birçok seçenek sunulduğunu duyurun, ancak son dönemde hakkında sadece 1 şikayet sitesinde 5 binden fazla şikayet yazılan Jolly Tur, müşterileri tarafından şikayet yağmuruna tutulmaya devam ediyor.

Koronavirüs salgını döneminde oldukça zor günler geçiren turizm sektöründe, uzun yıllardır hizmet veren ve marka olmuş firmaların öz eleştiri yapması ve tatilcilerin mağduriyetlerini minimuma indirmek için gerekli adımları atmaları adına Jolly Tur ile ilgili en son yapılan bazı şikayetleri derledik. 


Hakkında yakın tarihli binlerce şikayet olan Jolly Tur ile ilgili Şikayetvar.com isimli internet sitesine Jolly Tur’dan aldığı hizmetle ilgili olarak yaşadıklarını yazan Hakan isimli şahıs yaşadığı sıkıntıyı şu şekilde anlatmış:


''Nisan ayında 28 Haziran için şah ın paradise otele Jolly Tur aracılığı ile rezervasyon yaptım. Fakat tarihi ileri atmamız gerekti ve Jolly Tur çağrı merkezi ile görüştüm. Bana 13-17 Temmuz tarihlerinde herhangi bir sorun olmadığını rezervasyon yapabileceklerini ilettiler. Sadece 880 lira gibi bir farkın çıktığını, onu da otel yetkilileri ile görüştükten sonra ayarlayacağız, sizi mağdur etmeyeceğiz denildi. 2 gündür sürekli aramama rağmen kimseye ulaşamadım. Personeliniz e** hanım konuyu bildiği için bizzat ben arayacağım dedi fakat ne kendisi ne de kimse aramadı. Bu akşam itibariyle birine ulaştım ve bana o tarihlerin dolduğunu ve farkın 1300 lira olduğunu söyledi. Bu son derece yanlış bir politikadır. Sizin gibi bir firmaya bu yakışmıyor. Üstelik erken rezervasyon imkanıyla %25 ödemeyi yapmama rağmen mağdur edildim. İptal talebinde bulundum. %25 farkın 2 taksiti tarafımdan tahsil bile edildi. Tahsil edilen tutarın tarafıma iadesi ve rezervasyonumun iptalini talep ediyorum. Bu konuyla ilgili daha fazla mağduriyet yaşayarak konuyu farklı platformlara taşımak istemiyorum. Lütfen mağduriyetimi giderin. İşin en kötü tarafı sürekli ben aradım ve bir türlü görüşme sağlayamadım. %25 ön ödeme alınıyor ve geriye kalan tutara ise bloke koyulup rezervasyon tarihine kadar her iki taraf için de işlemi yapılamıyor! Benim için 13-17 Temmuz arası rezervasyon yapabilseydim hiç sorun yoktu. Zaten o tarihler arasında rezervasyon sorununun olmadığı sizin tarafınızdan bana iletildi. Ve biraz fark olacağı söylendi. Kabul ettim fakat fark 1300 TL oldu ve 13-17 dolu denildi şaka gibi. Ben ömrü hayatımda böyle bir rezil hizmet görmedim. Bu şikayetimin memnuniyete bağlanabilmesi için %25 ön ödemenin iadesini, geriye kalan provizyon tutarı işleminin kaldırılmasını ve rezervasyonun iptalini rica ediyorum. Bakın rica ediyorum dedim. İlgilenirseniz en azından memnun olurum.''


Jolly Tur müşteri hizmetleri aracılığı ile yaptırdığı rezervasyonun ücretinin daha fazla çıktığını anlatan Mehmet isimli Jolly Tur mağduru ise yaşadıklarını şu şekilde anlatıyor:

''Müşteri hizmetlerinden yaptırdığım rezervasyon için ödediğim ücret otele gittiğimde %25 daha ucuz olduğunu öğrendiğim Jolly Tur ücret iadesini yapmaktan imtina etmektedir. Üstelik otel temsilcisi hakkınız acentenizden almanız gerekir demesine rağmen Jolly Tur yetkilileri hala oyalamakta iade edeceklerini söyledikleri halde yapmamaktadır.''

Jolly Tur'dan yaptırdığı rezervasyonu kod numarası ile paylaşan ve Ahmet isim mağdru ise yaşadığı mağduriyeti ve hala çözülmeyen sıkıntısını şu şekilde paylaşıyor:

''Jolly turdan HD-21049TZP kodu ile 4 gece haziran ayı için rezervasyon yaptırdım. Daha sonra temmuz ayına 3 gece olarak değiştirmek istedim. Talebimi 21 mayısta açtım. Ancak 27 Mayıs olmasına rağmen ve defalarca arama yapmama rağmen işlemim sonuçlanmamıştır. Rezervasyon tarihleri yaklaştığı için değişim nedeniyle ödemem gereken fark miktarı da artmaktadır. Karşılaştığım bu durumda zararımı Jolly tut karşılayacak mıdır? Veya öncesinde hala beklemede olan bu süreci çözecekler mi?''

Yaptığı rezervasyon sonrasında yaşadığı sıkıntıdan dolayı bir daha Jolly Tur ile yola çıkmayacağını belirten Kübra isimli Jolly Tur mağduru yaşadıklarını şikayetvar.com isimli siteye şu şekilde yazmış:

''Jolly Tur'dan 02 nisan 2021 'de 24 Mayıs 2021 giriş tarihli İzmir Çeşme Alaçatı porto Beach Resort oteli için 4 gece 5 gün tatil için rezervasyon oluşturduk. 6 Mayıs günü müşteri hizmetleri beni arayıp otelin 1 Haziran 2021 tarihinde açılacağını ve rezervasyonu ücretsiz olarak bu tarihe öteleyebileceklerini söyledi. 
Daha vakit olduğu için tamam dedik. Fakat aksam farklı bir bilgi almak için aradığım otelden açılışın 25 Mayıs 2021 tarihine ötelendiğinin bilgisini aldım. Bugün arayıp iptal talebi oluşturdum. Yarım saat içinde tarafınıza mesaj gelecek dediler fakat gelen bir mesaj olmadı. Tam bir hayal kırıklığı. Bir daha Jolly Tur' a güvenip yola çıkmam!''

Yaptırdığı rezervasyon sonrasında otel ile fiyatın farklı olmasından dolayı kendisinden fazla para istenen Okan isimli Jolly Tur mağduru ise yaşadığı sıkıntıyı şu şekilde paylaşıyor:

''26.05.2021 tarihinde Jolly ile Adalya Ocean ® Deluxe den tatil almak istedim. Jolly den baktığımda 2 yetişkin+2 çocuk (7 ve 3) için 5520TL fiyat verdi. Ancak ücreti ödeme aşamasında otel sorun çıkarttı ve Jolly yanlış fiyat veriyor diyerek 1400 TL fazla para istedi. 6900TL ye rezervasyon yapacaklarını söyledi. 0-2 yaşın ücretsiz olduğunu 3 yaşındaki çocuğum için ücret ödenmesi gerektiğini söyledi. İyi de ben 3 yaşında dediğimde neden Jolly de 5520TL çıkıyor. Sonuç olarak gerek Jolly gerekse Adalya Ocean Deluxe güvenimi sarsan bir yer oldu. Madem sizlerden ve sisteminizden kaynaklı bir yanlışlık oldu benim hatam olmadığı için bu işlemi onaylamanız lazımdı. Sonrasında yanlışlığı düzeltirdiniz. Kim bilir daha ne hatalar var. Farklı tatil acenteleri ve otelleri tercih etmek lazım demek ki. Üzücü.''

Jolly Tur müşteri hizmetlerinin kendisiyle dalga geçtiğini ve ısrarlı aramalarına rağmen kendisine dönülmediğini söyleyen Gürbüz isimli Jolly Tur mağduru hayatında bu kadar kötü bir seyahat acentası görmediğini belirterek şu bilgileri paylaşıyor:

''Jolly Tur'u 22.05.2021 tarihinde saat 18:00 civarında aradım, otelle ilgili bilgi dönüşü yapacağını söyleyen B*** ismindeki müşteri temsilcisi saat 21:30 itibariyle hala dönüş yapmadı. Bu süre içerisinde 5 defa aradım, her defasında farklı müşteri temsilcisi karşıma çıktı ve her seferinde birazdan aranacağım söylendi ve geçiştirildi. Hayatımda Jolly Tur kadar kötü bir firma görmedim. Resmen dalga geçiyorlar.''


Şikayetvar.com isimli siteye şikayet yazdıktan sonra kendisinin arandığını söyleyen Gürbüz isimli Jolly Tur mağduru muhattap alınmak için illa şikayet mekanızmasının mı işletilmesi gerektiğini sorarak şu bilgileri paylaşıyor:

''Şikayetvar'a yapmış olduğum şikayet sonrası bugün itibariyle yapılan geri dönüş, dün yaşamış olduğum sorunu "yaşanmamış" yapmayacaktır. Kaldı ki geri dönüş için şikayet müessesini mi işletmek gerekiyor? 2-3 saat çok büyük zamandır. Hiç kimse bir firmanın keyfini bu kadar saat beklemek zorunda değildir. 5 defa aramama rağmen size dönüş yapılacak denilip ve dönüş yapılmıyorsa ve şikayet sonrası kuru bir özür le bu iş geçiştiriliyorsa bu firmanın gerçek yüzünü görmek açısından bir tecrübe olmuştur benim için. Evet su testisi kırılmış, yamayla ne kadar eskisi gibi olabilirse, bu özürün de o kadar etkisi olacaktır.''

Yaptırdığı rezervasyon sonrasında kur farkından dolayı zarar ettiğini ve iade konusunda sıkıntı yaşadığını ve eksik iade yapılmasından dolayı Jolly Tur tarafından zarara uğratıldığını belirten Hatice isimli mağdur ise şikayetvar.com'a yazdığı şikayette şu bilgileri paylaşmış:

''Jolly Tur'dan 3tane rezervasyon yaptırdım, ilk rezervasyonumda yurt dışındaki kredi kartımı kullandım hiçbir şekilde bana ödemeden önce kur farkıyla ekstra para ödeyeceğimi söylemediler bende ona göre ilk rezervasyonumu yaptım fakat sonra büyük bir zarara girdiğim için tekrar iadesini istedim açar iademde az yine kur farkıyla tekrar zarara girdim yaklaşık ekstra 1000Tl Ödemiş oldum bu kullanmayacağım bu rezervasyon için! Ve kaç gündür üst üste mail atıyorum arıyorum hep geri dönüş yapacaklarını söylüyorlar ve sorunum halen çözülmüyor! Bu 1000 TL üzerinde kredi kartıma eksik olarak da ekstra daha ödeyeceğim yani ful zarar ettim! Eğer bunun için bir şey yapılmazsa bütün göndermiş olduğum 100%rezervasyonlarımın iadesini istiyorum hepsinin aynı miktarda ya da bunu karşılamak için bana da daha iyi hizmet vermeleri için yapmış olduğum diğer rezervasyonlarımdan bir üst otele ayarlamalarını istiyorum bu zarara girdiğim parayla en azından buna değer bir otele gitmek isterim değmiş olsun! Bu sorunun çözülmesini rica ediyorum.''

Çözümlenen şikayetlerde ÇÖZÜMLENDİ ibaresi görülen ve hakkında şikayet yazılan firmalara çözüm bulma ve cevap verme hakkı veren şikayetvar.com isimli ineternet sitesinde yazılan şikayetlere Jolly Tur'un çözüm bulmayıp ''Değerli Misafirimiz, Seyahatinizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Bildiriminiz tarafımıza ulaşmıştır. Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. Görüş, öneri ve sorularınız için jollytur.com/kurumsal/musteri-hizmetleri İletişim formundan bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Jolly Müşteri İlişkileri'' şeklinde cevapladığı görüldü.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum