Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sezonun ilk Ukraynalı turist kafilesi Dalaman'a geldi

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla'nın Dalaman ilçesine Ukrayna'dan gelen 189 kişilik turist kafilesi havalimanında çiçeklerle karşılandı.

  • Reklam
Sezonun ilk Ukraynalı turist kafilesi Dalaman'a geldi
01 Mayıs 2021 - 00:04
Reklam
Dalaman'a Ukrayna'dan gelen 189 kişilik sezonun ilk turist kafilesi için YDA Dalaman Havalimanı'nda karşılama töreni düzenlendi.

Ukrayna'dan Dalaman bölgesine bu yıl 142 bin yolcu beklediklerini, bölgenin her yıl artan bir turist sayısı olduğunu belirten YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte Ukrayna'da çok etkin tanıtım çalışmaları yaptık. Bölgemiz tabi güzellikleriyle tanınıyor. 2019'daki turist sayısını yakalayacağımıza inanıyorum. Kapıda bekleyen büyük talep var. Yeni bir turist kategorisi olan dijital gezginler de bölgemizi tercih ediyor.''


Pandemiye rağmen geçen yıl turizmde kötü bir sezon geçirmediklerini, 1 milyondan fazla Ukraynalının Türkiye'yi ziyaret etti ve keyifli zaman geçirdiğini belirten Ukrayna'nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha ise şunları söyledi:


''Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski Ukrayna halkına Türkiye'ye gitmeleri için çağrıda bulundu. Bu nedenle turist sayısının düşmeyeceğine inanıyorum. Ben de vatandaşlarımın güzel doğayı, tarihi mekanları, muhteşem Türk misafirperverliğini ve mutfağını, tatil yaparak deneyimlemelerini istiyorum. Ukraynalılar, Türkiye'yi sadece tatil için sevmiyor, aynı zamanda ikinci vatanı olarak görüyor. Türkiye genelinde 16 dostluk derneğimiz var. Onlar çok aktifler ve ilişkilerimizi güçlendiriyorlar. Birçok Ukrayna futbol takımı Türkiye'de kamp yapıyor. Fırsatlar için Türkiye'ye müteşekkiriz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum