Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sinovac aşısı yaptıran turistleri ülkeye kabul edeceğini açıkladı

Aşılarla birlikte ülkeler yavaş yavaş normale dönmeye başlarken salgının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için bir çok ülkede de turizm sezonu açıldı.

  • Reklam
Sinovac aşısı yaptıran turistleri ülkeye kabul edeceğini açıkladı
26 Haziran 2021 - 14:25
Reklam
Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında birçok ülkede başlatılan aşı programlarına devam ediliyor.

Ülkede hükümet diğer Avrupa ülkelerine göre Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, JohnsonJohnson ve Moderna dışında Çin aşıları Sinopharm ve Sinovac aşılarını yaptıran turistlerin de ülkeye girişine izin veriyor.


İspanya hükümeti tarafından alınan karara göre aşı olan ve bunu aşı sertifikası ile kanıtlayan herkes, ülkeye giriş yapabiliyor.


Yaptırılan aşının Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ya da Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış olması gerekirken bu kapsamda İspanya, Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson&Johnson aşılarının yanı sıra Avrupa ülkelerine göre Çin merkezli Sinovac ve Sinopharm aşısını yaptıranları da ülkeye kabul ediyor.


Alınan karar doğrultusunda İspanya'ya gelen turistler, İspanya Seyahat Sağlık (SpTH) uygulaması üzerinden sağlık kontrol formunu dolduruyor. İspanya'da şu anda yalnızca Brezilya ve Güney Afrika'ya yönelik seyahat kısıtlamaları uygulanırken, Hindistan'dan gelen turistler ise ülkeye varıştan sonra 10 günlük zorunlu karantinaya tabi tutuluyor.

Bununla birlikte İspanya'da büyük yolcu gemileri olan kruvaziyerlerin de artık ülkeye girişine izin veriliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum