Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Sinpaş ve Kızılbük GYO'dan otel projelerine karşı çıkanlara dava!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Sinpaş GYO A.Ş. ve Kızılbük GYO A.Ş. şirketleri, yapmak istedikleri otel projesine karşı çıkanlar hakkında haksız rekabet davası açtı.

  • Reklam
Sinpaş ve Kızılbük GYO'dan otel projelerine karşı çıkanlara dava!
29 Aralık 2021 - 14:45
Reklam
İktidara yakın sermaye grupları hem doğayı talan ediyor hem de halkın haklı itirazlarını engellemeye çalışırken Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla’nın Marmaris ilçesinde Sinpaş GYO A.Ş. ve Kızılbük GYO A.Ş. şirketleri, yapmak istedikleri otel projesine karşı çıkan ekolojist Halime Şaman hakkında haksız rekabet davası açtılar.

İlk duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul 5’inci Ticaret Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Halime Şaman ve avukatının yanı sıra şirket avukatları da katılırken proje hakkındaki ÇED gerekli değildir kararından sonra dava açtıklarını ve şirket hakkındaki bilgileri kamuoyuyla paylaştığını söyleyen Şaman, paylaştığı bilgiler yanlış ve hata varsa bunun sorumlusunun şirket yetkilileri olduğunu dile getirdi.


Açık kaynak ve davacı tarafın belgelerine dayanarak açıklama yaptığını söyleyen Şaman şunları söyledi:


''Marmaris Belediyesi Kent Konseyi’nin Çevre Komisyonu sözcüsüyüm. Bundan kaynaklı kamu hizmetimden dolayı bu hususları halkla paylaşmam gerekiyordu. 2 dev gayrimenkul firmasıyla nasıl haksız rekabet edebilirim. Yaptığım her şeyi kamu hizmeti amacıyla yaptım''


Yapılan açıklamaların ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu belirterek bu davanın amacının Şaman’ı susturmak olduğunu vurgulayan Şaman’ın avukatı susmayacaklarını vurgularken mahkeme heyeti belgelerin incelenmesine karar vererek davayı 8 Mart 2022’ye erteledi.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum