Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Skandalların ortasındaki Paramount Hotel'de düğüm çözülüyor!

İstanbul 7. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından SBK Holding ve Unico Sigorta aleyhine yeni bir karar alındı.

Reklam
Skandalların ortasındaki Paramount Hotel'de düğüm çözülüyor!
15 Eylül 2021 - 08:07
Reklam
Sedat Peker tarafından gündeme getirilen Sezgin Baran Korkmaz’a ait şu anda Be Premium Bodrum adı ile işletilen skandalların ortasındaki Paramount Hotel ile ilgili otelin satışında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle yargı yoluna başvuran tesisin ilk sahibi Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras tarafından mirasçısı olduğu Ufuk Turizm şirketinin hisselerinin Finsolvent adlı şirkete devredilmesine karşın parasının ödenmediğini belirterek, İstanbul 19. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2019 yılında dava açılmış, bu davayı kazanmış ve mahkeme 15.4 milyon dolar ödenmesine karar vermişti. Ödeme yapılmayınca da haciz kararı alınmıştı.

Ayrıca Uras'ın devrin muvazaalı olduğunu da belirterek hem bu işlemin, hem de otelin üst kullanım hakkının devrinin iptali için de SBK Holding ve Unico Sigorta aleyhine 2021 yılında açtığı iki dava birleştirildi ve 10 Eylül 2021 tarihinde İstanbul 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada da ara karar verildi.

Mahkeme tarafından verilen ara kararda ''Mevcut durumda meydana gelebilecek bir değişme halinde hakkın elde edilmesinin önemli ölçüde zorlaşması ya da tamamen imkansız hale gelmesi, ciddi zarar doğması ihtimaline karşı, dava konusu otelin üst hakkı ile Ufuk Turizm İşletmeleri hisselerine ihtiyati haciz konulmuştur.'' ifadelerine yer verilirken böylece mahkeme Unico Sigorta’nın otelin üst kullanım hakkını, SBK Holding’in de Ufuk Turizm’deki hisseleri devretme veya satmasını engelleyecek kararı almış oldu.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum