Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Suat Esin: ''Mart'a kadar Avrupa'dan rezervasyon beklemiyoruz''

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı (TÜROFED) ve Güney Ege Turistik Otelciler İşletmecileri Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, bu yıl turizm sezonundan umutlu olduklarını belirtti.

Reklam
Suat Esin: ''Mart'a kadar Avrupa'dan rezervasyon beklemiyoruz''
09 Ocak 2021 - 16:16
Reklam

Güney Ege Bölgesi'nin Marmaris, Fethiye, Datça, Köyceğiz, Dalyan ve Dalaman gibi şehirlerinin konaklama tesisi ve seyahat acenrtası yetkilileri, bu yıl turizm sezonunun iyi olmasının aşı takvimine bağlı olduğunu ifade etti.

Aşılama işlemlerinin uygulanması durumunda Mayıs ayı itibariyle 2019 yılının turizm verilerinin yakalanamasa bile, 2020'den daha iyi bir yıl geçireceklerine inandığını kaydeden GETOB Başkanı Bülbüloğlu Avrupalı meslektaşları ile sürekli görüşme halinde olduklarını ve İngiltere, Rusya, Ukrayna, İskandinav ülkeleri ve Belçika ile de görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.


Bülbüloğlu yaptığı açıklamada şöyle devam etti:


''Özellikle Avrupalı büyük tur ve uçak firmaları finans konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Avrupalı turizm firmaları, finans konusunda sıkıntı yaşayınca bizi de etkiliyor. Avrupa ülkelerinde orta yaş ve üzeri 150 milyon civarında turist tatil yapma planları yapıyor. Avrupa'da aşılama programları ve seyri hızlı ilerlerse, bu yıl turizm sezonunu mutlu geçireceğimizi düşünüyorum. Aşılama süreci kısa sürede başarıya ulaşırsa elimizdeki profesyonel kadroları da tutabileceğiz.''


2021 turizm sezonunda her şey aşı takvimine bağlı olduğunu söyleyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris BTK Başkanı Suat Esin ise bu yıl 2019 turizm sezonunun verilerinin yüzde 60/70 oranlarını yakalama hedefleri olduğunu belirterek şunları söyledi:


''Tüm turizmciler gibi bizler de umutluyuz. Şu an için Mart ayına kadar Avrupa'dan bir ön rezervasyon beklemiyoruz. İngiltere'nin 15 Şubat'a kadar kapanmaya gitmesi bizler için çok iyi oldu. Güney Ege ve Marmaris turizm şehirleri İngiliz pazarı ile çalışıyor. Şubat sonrası bir aksilik olmazsa İngiltere pazarı açılır ve bu bizler için çok iyi olur. Turizm sezonunun Mayıs ayında başlamasını bekliyoruz. Çok büyük bir olay veya salgının durdurulmaması gibi bir durum olmazsa iyi bir turizm sezonu geçireceğiz.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum