Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Şubelerini kapatma kararı alan TUI'den tur paketleri açıklaması!

Seyahat yasaklarının ne zaman kalkacağına dair belirsizlikler, büyük umut bağlanan tatil planları üzerine de gölge düşürdü.

Şubelerini kapatma kararı alan TUI'den tur paketleri açıklaması!
25 Mart 2021 - 19:18
Reklam
İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın uçuşların yeniden açılma tarihini 5 Nisan’a kadar ertelemesi beklenirken Almanya ve Fransa da yeni karantina kısıtlamaları uygulamaya başladı.

Yeni karantina önlemlerinin devreye girmesiyle yaz tatili programlarında azatlmaya gideceğini açıklayan turizm devi TUI, Avrupa’da yeni karantina önlemleri sonrası bu yaz için tatil programlarının azaltılacağını, aşılamanın artmasıyla yılın geri kalanında tatil rezervasyonlarının artacağını belirtti.


Salgında ve aşılama kampanyasında ilerleme kaydedilirse, şirketin seyahat yasaklarına ve müşteri talebine bağlı olarak kapasitesini kısa vadede artırabiliceğine dikkat çekeilen dünyanın en büyük tur operatörü olan TUI tarafından yapılan açıklamada, Temmuz ayından başlayan yüksek sezon için 2019 yılının yüzde 75’i kadar tur paketi satılacağı belirtilirken şirketin daha önceki hedefi, Mayıs ve Haziran ayları dahil, 2019 yılının yüzde 80’i kadar paket satmaktı.


Seyahat endüstrisinin koronavirüs salgınında daha önce benzeri görülmemiş bir baskı altında olduğu kaydeden TUI, İngiltere'deki 48 şubesini kapatma kararı aldığını duyurmuştu.


İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın daha önce seyahatlerinin normalleşmesiyle ilgili planı açıklamasıyla EasyJet ve TUI’nin yaz tatili için aldığı rezervasyonlarda talep patlaması yaşanmış, EasyJet’in bilet satışları açıklama sonrasında neredeyse 4 katına çıkarken Türkiye, İspanya ve Yunanistan’a tatil paketleri satan TUI’nın rezervasyonları ise 6 katına çıkmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum