Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Suudi Arabistan'dan flaş Hac ve Umre kararı!

Suudi Arabistan tarafından Ramazan ayı ile birlikte Umre ibadeti için uygulanacak yeni şartlar açıklandı.

Reklam
Suudi Arabistan'dan flaş Hac ve Umre kararı!
07 Nisan 2021 - 10:14
Reklam
Koronavirüs dünya genelinde etkisini sürdürmeye devam ederken, salgın pek çok şeyi etkilediği gibi Müslümanlar için Hac ve Umre yapmayı da neredeyse imkansız hale getirdi.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde Hac ve Umre için yalnızca ülke içindeki Müslümanlara izin verileceğini duyuran Suudi Arabistan, Ramazan ayı itibarıyla Umre ibadeti için de belli sınırlamalar getirildi.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’nın yayınladığı yeni duyuruya göre, koronavirüse karşı bağışıklık geliştirmiş kişilerin Umre ibadeti yapabileceği vurgulandı.

Bağışıklık durumunu üç başlıkta detaylandıran Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı'nın duyurusuna göre Umre ibadeti yapacak kişinin iki dozu da tamamlayarak tamamen aşılanması, ilk dozun üzerinden 14 gün geçmesi, ya da daha önce koronavirüs geçirerek hastalığı atlatması gerekiyor.

Ypılan duyuruya göre söz konusu kuralın Ramazan itibarıyla başlayacağı belirtilse de, ne kadar süreceği konusunda bir detay verilmezken bağışıklık kuralının Hac ibadeti için de istenebileceği belirtiliyor.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum