• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Taksi şoförünün el çabukluğu! Turistin 4 bin dolarını çaldı

İstanbul’da bir taksi şoförünün müşteri olarak aldığı Çeçen uyruklu turis kadının 4 bin dolarını el çabukluğuyla çaldı ğı anlar kameralar tarafından kaydedildi.

  • Reklam
Taksi şoförünün el çabukluğu! Turistin 4 bin dolarını çaldı
13 Nisan 2021 - 12:08
Reklam
İstanbul Fatih'te meydana gelen olayda iddiaya göre, Çeçenistan uyruklu turist E.S. 2 arkadaşıyla birlikte Eminönü'nde bir taksiye bindi.

Ön koltukta oturan E.S. gidecekleri yere götürmesi için ırsızlık yapan taksiciyle 30 lira karşılığında anlaştı.


Ücreti peşin ödemek için cüzdanını çıkaran Çeçen turist kadının uzattığı parayı bu para eski diyerek başka para isteyen taksiciye E.S, farklı banknotlar çıkardı ama şüpheli hiçbirini beğenmedi.


E.S. çantasındaki dolarlardan oluşan para destesini çıkarınca hırsız taksici el çabukluğu ile bir hamle yaparak tüm paraları aldıktan sonra sol yanına dönen taksiciye tepki gösteren Çeçen kadın, para destesini geri alarak arkadaşlarıyla birlikte taksiden indi.


Parasını sayan ve 4 bin doların eksik olduğunu görünce emniyete giderek şikayetçi olan E.S. ifadesinde, taksiden indiklerinde bir kişinin yanlarına gelerek yardımcı olayım dediğini, ancak bir yanıt alamayınca bu kişinin de indikleri taksiye bindiğini anlattı. İkilinin taksiyle uzaklaştığını anlatan E.S.'nin verdiği bilgi üzerine Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmada, saatlerce güvenlik kamera kayıdı izlendi.

Araştırmalarda hırsız taksicinin daha önce bir hırsızlık bir yankesicilik olayına karışan K.P. olduğu tespit edilmesi üzerine taksiye olaydan sonra binen kişinin ise C.D. olduğu anlaşıldı ve yapılan araştırmaların ardından her iki şüpheli de yakalandı.

Polis ekipleri takside bulunan kamera kayıtlarında olay anına ait görüntüleri de elde etti. Görüntülerde taksi sürücüsünün E.S.'nin elindeki para destesine bir anda hamle yapması daha sonra ise sol yanına dönmesi görülüyor.

Emniyette işlemleri tamamlanan ve ifadelerin ardından adliyeye gönderilen el çabukluğu ile 4 bin dolar çaldığı iddia edilen taksici tutuklanırken, diğer şüpheli C.D. hakkında adli kontrol hükmü uygulandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum