Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tam Kapanma uzatılacak mı? Bakan Soylu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında tam kapanma süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Tam Kapanma uzatılacak mı? Bakan Soylu açıkladı
07 Mayıs 2021 - 00:18
Reklam
Alınan tedbirlerin işe yarayıp yaramadığını tedbirlerin alındığı dönemde öğrenilen bir süreçle karşı karşıya olunduğunu belirten Bakan Soylu bu sürecin ülkelerin aldığı tedbirlerde daha çok insanları birbiriyle sosyal ilişkiler içerisine koymamak üzere planladıkları bir dönem olduğunu söyledi.

Bunu uygulamaları ve tedbirleri Almanya, İngiltere, Fransa ve Amerika'nın da bu şekilde yaptığını kaydeden Bakan Soylu Türkiye'de böyle bir dönemin olmasını kimsenin istemediğini ancak gelinen noktada böyle bir sonuçla karşı karşıya kalındığını belirtti.


Şu an tam kapanma döneminde olunduğu ve sosyal izolasyonda zorluk çekileceği bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Bakan Soylu şunları söyledi:


''Bulaşın çok rahat geçebileceği bir dönem bayramlar ve yaz dönemi. Ayrıca tarımın en önemli dönemindeyiz. Yine bunun yanı sıra, ekonomik olarak da hareketlenmemiz gereken önemli bir dönem içerisindeyiz. Üçüncüsü, turizm dönemindeyiz.''


Bir önceki kapanma döneminde de çok zorlukla karşı karşıya kalındığını ve tüm insanların evlerine kapatılmasının normal bir iş olmadığını belirten Bakan Soylu tam kapanmanın 19 Mayıs'a kadar uzatılması konusunda şunları söyledi:

''Böyle bir değerlendirmemiz yok. Tabii bugün itibariyle yok. Bitirelim, bir daha bu işlerle karşılaşmayalım anlayışındayız. Kapanma sonunda yapılacak kabinede adımlarımızı belirleyeceğiz. Tam kapanmanın 19 Mayıs'a uzaması konusunda böyle bir değerlendirmemiz yok. Bizim bir hedefimiz var: 63 binden 5 bine düşebilmek. Tam kapanmanın etkilerini bugünden itibaren göreceğiz. Bu, doğru bir istikamette gittiğimizin en temel göstergesidir. 17'sinde elde edeceğimiz rakamla, o yapacağımız Kabine'de Bilim Kurulunun ve Kabine'nin ortaya koyacağı değerlendirmelerle gayelerimizi belirleyeceğiz. Sağlık Bakanımız çok net bir açıklama yaptı aşılarla ilgili. Türkiye bu konuda elinden gelen bütün gayreti ortaya koyuyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum