• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy Türkiye'nin yeni 2021 turist sayısı hedefini açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaşanan son gelişmelerin ardından Türkiye’nin turizmde bu yılki hedefi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy Türkiye'nin yeni 2021 turist sayısı hedefini açıkladı
03 Mayıs 2021 - 11:55
Reklam
Reklam
Son gelişmelerin ardından Türkiye’nin turizmde bu yılki hedefi ile ilgili Reuters’ın sorusunu yanıtlayan Bakan Ersoy, Türkiye’nin koronavirüs ile mücadele için çok daha sıkı önlemler aldığını belirtti.

Alınan tedbirle kapsamında vaka sayılarındaki düşüşün bu hafta daha da hızlandığının görüldüğünü belirten Bakan Ersoy tahminlerin doğru çıkması durumunda 17 Mayıs itibarıyla vaka sayılarının 5 binin altına ineceğini kaydetti.


Yaşanan son gelirşmelerin ardından 2021 yılındaki turist sayısına yönelik açıklamalarda da bulunan Bakan Ersoy şunları söyledi:


''Hedefimiz, 1 Haziranda turist trafiğini açmak için 17 Mayıs’tan sonra vaka sayısı olarak 5 binin altına inmek. Bu sayıya düşebilirsek 30 milyon hedefimizi hala koruyoruz.''


Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, Nisan ayında 60 bin seviyelerine ulaşan vaka sayıları dün 25 bin 980 olarak gerçekleşirken pandemiye bağlı güvenlik endişeleri ve seyahat kısıtlamalarının etkisiyle 2020 yılında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 71.74 düşüşle 12.73 milyon kişi olmuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre bu yıl Ocak-Mart döneminde ise yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 54 düşüşle 1.95 milyon olarak gerçekleşti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum