Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tarihi Kapalıçarşı'da satışa çıkarılan 9 metrekare dükkanın fiyatı dudak uçuklattı!

İstanbul’daki tarihi Kapalıçarşı’da kullanım alanı 9,20 metrekare olan dükkan, açık artırma ile satışa çıkartıldı.

Reklam
Tarihi Kapalıçarşı'da satışa çıkarılan 9 metrekare dükkanın fiyatı dudak uçuklattı!
18 Kasım 2019 - 08:08
Reklam

İstanbul’daki tarihi Kapalıçarşı’nın Beyazıt Kapısı’na yakın bir bölgede bulunnan, kullanım alanı 9,20 metrekare olan dükkan, 12 milyon TL bedel üzerinden, açık artırma ile satışa çıkartıldı. 

 

İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu tarafından gazetelere dükkanla ilgili verilen ilana göre, 10 Ocak 2020 tarihinde İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma ile yapılacak satışla ilgili olarak verilen detaylarda, dükkanın kullanım alanının 9,20 metrekare olduğu, dükkanın imar kaydında Beyazıt Mahallesi 2788 ada, 5 parsel olarak yer aldığı ve dükkanın, Stil altın Alım Satım Merkezi adıyla kullanıldığı belirtildi.


İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü, Mısır Çarşısı, Gülhane Parkı, Ayasofya ve Sultanahmet camileri ile Topkapı Sarayı gibi bir çok tarihi ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olduğu belirtilen Kapalıçarşı ile ilgi olarak ilanda şu ifadelerde yer aldı:

"64 cadde ve sokağı ile 2 bedesteni, 16 hanı, 22 kapısı ve yaklaşık 3 bin 600 dükkanı ile dünyanın en eski ve en büyük alışveriş merkezi durumunda olan Kapalıçarşı 45 bin metrekare kapalı alana sahip olup, mevsimine göre günde 300 ile 500 bin arasında müşteri ya da misafir ziyaret ettiği, ticari anlamdaki etkinliğin yanında turistik olarak da İstanbul’un gözbebeği konumunda. Kapalıçarşı bütün dünyadan İstanbul’u ziyaret eden turistlerin uğrak yeri olması nedeniyle de marka değerinin çok yüksek olduğu turistik değeri göz önüne alındığında ünü dünya çapına yayılmış alışveriş merkezlerinden biri."

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum