Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tatil için gittiği otelin sahibiyle tartışan müfettiş, sahte evrakla ceza kesti!

Murak K. isimli müfettiş, Manisa’da konakladığı otelin sahibi ile tartışma yaşayınca sahte vergi borcu düzenleyip ceza kestirdi.

Reklam
Tatil için gittiği otelin sahibiyle tartışan müfettiş, sahte evrakla ceza kesti!
11 Ocak 2021 - 04:24
Reklam

Manisa'da bulunan lüks bir otele tatil yapmak için giden Haliç Küçük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı'nda vergi müfettişi olarak çalışan Murat K. otel ücreti için resepsiyon görevlisiyle tartışma yaşadı.

İddiaya göre otele girişte tahsil edilmesi gereken konaklama ücretini oteden ayrılırken ödemek isten Murat K. isimli müfettişe tüketici hakem heyetine başvurması gerektiği söylendi.


Konaklama yapmadan otelden ayrılan ve İstanbul'a döndüğünde otel bilgilerini usulsüz olarak defalarca sorgulayan müfettiş, otelin vergi borcu olduğunu belirterek elde ettiği evrakı Muğla Vergi Dairesi'ne ihbar yoluyla göndererek işletmeye yüklü miktarda vergi cezası kestirdi. 


Murat K.'nin çalıştığı kurumsal portal üzerinden otel sahibini 15 kez, otel adını 34 kez ve otel ortağını ise 3 kez farklı tarihlerde sorguladığı belirlenirken büyük şok yaşayan otel sahibi Mustafa C., cezaya itiraz edip savcılığa başvurdu. Soruşturmada, ihbarı yapan görevlinin müfettiş Murat K. olduğunu belirledi. 


Savcılık yürütülen soruşturma sonunda aralarında husumet bulunan otel işletmecisinin kişisel bilgilerini çalıştığı devlet kurumunu aracı olarak kullanan usulsüz şekilde sorgulamak suretiyle suç işlediğini belirtip dava açtı. Şüpheli hakkında 4 yıl hapis istendi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum