Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tek doz aşıyla tam açıldılar! Test ve karantinasız seyahatlere başladılar

Toplam aşılanan sayısının 40 milyona dayandığı Almanya’da Avusturya sınırı test ve karantina mecburiyeti olmadan yeniden açıldı.

  • Reklam
Tek doz aşıyla tam açıldılar! Test ve karantinasız seyahatlere başladılar
12 Mayıs 2021 - 10:37
Reklam
Tek doz Covid-19 aşısı yaptırmış olanların bağışıklık geliştirdiğini kabul edeceğini açıklayan Avusturya’da tek doz aşı olanlar ve bunu ellerindeki çok dilli aşı pasaportu ile kanıtlayanlar, ek bir test istenmeksizin mağazalara, restoranlara, otellere veya kültür etkinliklerine katılabilecek, Almanya'dan, Avusturya'ya gidişler de artık karantina olmayacak.

Avusturya ile bu konuda anlaşma sağlayan Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder yaptığı açıklamada normalleşme için yeniden birlikte hareket edebililmenin güzel olduğunu belirtirken Avusturya 24 Mayıs’taki tatil öncesi Almanya'nın koronavirüs kurallarını daha da gevşetmesini istedi.


Avusturya'nın bazı bölgelerinin artık risk bölgesi olmaktan çıkarılması gerektiğini belirten Avusturya Başbakanı Kurz, koronavirüs krizinin aşıldığı sinyalini verdi.


Bununla birlikte birçok Avrupa ülkesinde açılımlar başlarken bar ve restoranların 9 Haziran'dan itibaren içeride de hizmet verebileceğini duyuran Belçika ayrıca 200 kişiye kadar sinema ve tiyatroların da hizmet verebileceğini duyurdu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum