• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

THY, IATA Travel Pass uygulamasına geçiyor

Türk Hava Yolları (THY) dijital sağlık cüzdanı IATA Travel Pass uygulamasında pilot çalışma başlatacak.

  • Reklam
THY, IATA Travel Pass uygulamasına geçiyor
21 Mayıs 2021 - 16:34
Reklam
THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, tüm dünyayı etkisi altına alan, özellikle de havacılık sektöründe olumsuz etkiler bırakan Covid-19 salgınına karşı küresel havacılık endüstrisince yeni tedbirler alınmaya devam ediliyor.

IATA Travel Pass uygulamasıyla bir pilot çalışma gerçekleştiren THY yolcuların sağlık dokümanlarıyla seyahat bilgilerinin entegrasyonu sağlanacak.


Uygulama üzerinde dijital pasaportlarını oluşturarak, test ve aşı sertifikalarını temin edebilecek olan THY yolcuları seyahat edecekleri rota için uçuşa kabul doğrulamasını rahatça yapabilecek, seyahatlerini kolaylaştırmak için test veya aşı sertifikalarını hava yolları ve ilgili ülke otoriteleriyle paylaşabilecek.


IATA Travel Pass uygulamalarını belirlenen destinasyonlarda test ettikten sonra gerekli altyapı entegrasyonlarını da tamamlayarak, seyahat dokümanı kontrolünü tüm uçuş ağında dijitalleştirmeyi planlayan THY sSalgın döneminde yaşanacak belirsizlikleri minimuma indirmek ve yolcu memnuniyetine katkı sağlamayı hedefliyor.

​​​​​​​

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum