Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

THY'nin Sonbahar Promosyonu seyahat acentalarını vurdu

THY’nin ekonomi sınıfta yüzde 20, business sınıfta yüzde 30 indirim uygulayacağı Sonbahar Promosyonu'na seyahat acentalarının dahil edilmeyişine tepkiler artıyor.

  • Reklam
THY'nin Sonbahar Promosyonu seyahat acentalarını vurdu
12 Eylül 2019 - 21:37
Reklam

Türk Hava Yolları'nın (THY) ekonomi sınıfta yüzde 20, business sınıfta yüzde 30 indirim uygulayacağı Sonbahar Promosyonu'na seyahat acentalarının dahil edilmeyişine tepkiler artıyor.

 

Kurumsal Acentalar Platformu (KURAP) yönetimi adına Moris Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Moris Kohen tarafından yapılan açıklamada “THY tarafından yayınlanan ve sadece web sitesi ile mobil uygulamalarında geçerli Sonbahar Promosyonu'nu büyük şaşkınlıkla duymuş bulunuyoruz'' denildi.

Konuyla ilgili olarak KURAP tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:


“THY tarafından başlatılan Sonbahar Promosyonu’nda bildiğiniz gibi ekonomi sınıfta yüzde 20, business sınıfta yüzde 30 indirim uygulanacak bu kampanyaya seyahat acentaları dahil edilmemiştir. Özellikle business yolcuların tamamına yakını seyahat acentaları ile çalışırken, THY’nin her ortamda iş ortaklarım dediği seyahat acentalarını bu promosyonun dışında tutması nasıl açıklanabilir. Kampanya başladığı andan itibaren KURAP üyesi seyahat acentalarımıza onlarca rezervasyon iptali gelmektedir. İş kaybının yanı sıra büyük bir prestij kaybıyla da karşı karşıyayız. Promosyonun kısa süreli ve kısıtlı koltuk için geçerli olması kesinlikle olayın vehametini azaltmaz. Bir bilet için dahi olsa yıllarca servis verdiğimiz müşterilerimizin nezdinde güven kaybına uğramaktayız. Milli hava yolumuz olan THY'nin bu yanlıştan biran evvel dönmesini ve bu promosyonun yanı sıra gelecekteki tüm promosyonlarına iş ortağım dediği seyahat acentalarını da dahil etmesini talep ediyoruz.”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum