Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

THY uçuş ekibinin koronavirüs aşısı olacağı tarih belli oldu

Türk Hava Yolları (THY) uçuş ekipleri gönüllülük esasına göre aşılanmaya başlanacak.

  • Reklam
THY uçuş ekibinin koronavirüs aşısı olacağı tarih belli oldu
24 Ocak 2021 - 17:50
Reklam
Geçtiğimiz günlerde Emirates ve Singapur Hava Yolları'nın çalışanları için aşılama başlamasının ardından THY, uçuş ekibinin aşılanmaya başlanacağı tarihi duyurdu.

THY tarafından yapılan açıklamaya göre, aşılama gönüllülük esasına göre yapılacak.


İki doz uygulanacak ve 8 Şubat’ta başlayacak aşılama işlemi sonrasında aşı olmak istemeyen ekiplere diğer otoriteler tarafından kısıtlama uygulanıp uygulanmayacağı hususunun henüz kesinleşmediği belirttildi.Konuyla ilgili olarak THY tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

''Değerli Uçuş ve Kabin Ekiplerimiz,

Covid-19 aşı planlamaları 8 Şubat 2021 itibarıyla (tarih değişkenlik gösterebilir) programlarınıza yansıtılmaya başlanacak ve ilgili aşı planlaması kodları aşağıdaki şekilde olacaktır:
HC1-Covid-19 Vaccination Appointment – Dose1
HC2-Covid-19 Vaccination Appointment – Dose2

Aşı gönüllülük esasına göre uygulanacak olup, aşı olmak istemeyen ekiplerimiz aşağıda iletişim bilgileri paylaşılan Ekip Çağrı Merkezi veya İletişim Şeflikleri üzerinden bizlere ulaşarak bilgilendirmede bulunabilir.

Aşılar için randevuların nasıl, nereden ve ne zaman alınabileceği ile 2. doz planlamalarının ne zaman yapılacağı vb. ilgili tüm detaylar için aşı tarihinden önce tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

Not: Aşı olamayan ekiplerimiz için diğer ülke otoriteleri tarafından kısıt uygulanıp uygulanmayacağı hususu henüz kesinleşmemiştir. Bu kapsamda gelen bilgiler sizlerle paylaşılacaktır.

Emniyetli uçuşlar & sağlıklı günler dileriz.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum