Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

THY ve Pegasus'tan İngiltere uçuşları açıklaması! Durdurdular

​​​​​​​İngiltere'nin Türkiye'yi Covid-19 vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle kırmızı listeye alması sonrası Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus tarafından bu ülkeye yapılacak uçuşlarla ilgili açıklama yapıldı.

  • Reklam
THY ve Pegasus'tan İngiltere uçuşları açıklaması! Durdurdular
12 Mayıs 2021 - 00:01
Reklam
İngiltere, Türkiye'yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan ve birçok ülkenin bulunduğu kırmızı listeye dahil emesi ve İngiliz hava yolu şirketlerinin bu karara tepki göstermesi sonrasında Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus'tan İngiltere uçuşları ile ilgili açıklama yapıldı.

Pegasus 12 Mayıs'tan itibaren 27 Mayıs'a kadar İngiltere uçuşlarını durdurduğunu açıklanırken, Türk Hava Yolları da Haziran ayına kadar İngiltere biletlerinin satışlarını durdurdu.


İngiltere'nin Türkiye'yi Covid-19 salgınında artış yaşaması nedeniyle kırmızı listeye alması sonrası THY web sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Birleşik Krallık otoriteleri tarafindan alınan kararlara istinaden 12 Mayıs 2021, 06:00'dan (GMT+3) itibaren geçici bir süreyle Türkiye çıkış - Birleşik Krallık varışlı uçuşlar (kargo hariç) yapılamayacaktır. Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden aktarmalı olarak diğer ülkelere yapılacak uçuşlarımızda ise herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Karara ilişkin güncel bilgiler web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanacaktır.''


12 Mayıs'tan başlayarak 27 Mayıs'a kadar İngiltere uçuşlarını durdurduğu açıklayan Pegasus tarafından yapılan açıklamada ise şu iafdelere yer verildi:

''Değerli Misafirlerimiz, İngiltere resmi otoritelerinin aldığı tebdirler doğrultusunda; Türkiye'den İngiltere'ye yapılacak olan seferlerimiz 12 Mayıs 2021 tarihinden 27 Mayıs 2021 tarihine kadar durdurulmuştur. İlgili bilet işlemlerinizi flypgs.com ve mobil uygulamamızdan yapabilir, en güncel duyurular için web sitemizi ve resmi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Saygılarımızla, Pegasus Hava Yolları''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum