Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Trabzon'da 1 haftada 17 otel satışa çıktı!

Trabzon’da son bir hafta içinde 17 otelin satış/kiralanması için müşteri aradığı belirtildi.

  • Reklam
Trabzon'da 1 haftada 17 otel satışa çıktı!
29 Aralık 2020 - 08:16
Reklam
Müşteri arayan oteller için istenen ücretlerin otellere göre 325 bin liradan 35 milyon liraya kadar çıkması dikkat çekerken Çaykara, Yomra, Akçaabat ve Maçka’da da satış ya da kiralanmaya sunulan otellerin olduğu gözlendi.

Şubat ayına kadar bölgelerden alınan raporların toplanarak Bakanlığın yol haritasını daha sonra belirleyeceğini kaydeden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Doğu Karadeniz BTK Başkanı Volkan Kantarcı Bakanlığın bu çalışmasının geç kaldığını ve Trabzon turizmindeki çöküşe olumlu hiçbir katkı sunmayacağını söyledi.


Yabancı turist sayısını artırmak, nitelikli hale getirmek, Trabzon’un olumlu algısını güçlendirmek ve turizmin on iki aya yayılması konularının konuşulduğu, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın Trabzon’da turizmin önde gelen kurum ve kuruluşlarının bir araya getirerek kent turizmini masaya yatırdıkları toplantıyı değerlendiren Kantarcı şunları söyledi:

''Her ilin, her bölge için fikir alış verişinde bulunuldu. Onunla ilgili Trabzon’da İl Müdürlüğü, DOKAP, TÜRSAB, TTSO, TİSAD ve derneklerden 20 kişi katılım sağladı. Tüm Türkiye’de bu toplantılar yapılıyor. Şubat ayına kadar bitirip bölgelerden aldıkları bilgileri Türkiye’nin yurtdışı pazarına yönelme açısından önümüzdeki sezonki planlama ortaya koyulacak. Raporlarımızı sunduk. Turizm için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum