Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TravelShop Turkey bir ilki daha gerçekleştirdi!

Luxury B2B MICE Workshop ve Konferans etkinliği, yurtdışından gelen 14 üst düzey STK yetkilisinin ve Türkiye’den 6 farklı lider konuşmacının katılımıyla açılış yaptı.

  • Reklam
TravelShop Turkey bir ilki daha gerçekleştirdi!
06 Nisan 2021 - 22:19
Reklam
Açılışta, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Dr Coşkun Yılmaz, USTOA Başkanı Terry Dale, Kırgızistan Büyükelçisi Kubanychbek Omuraliev, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hancerli, ISTTA Başkanı Yalçın Aydın ve TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender konuşmacı oldular.

İstanbul’da bir hayalin gerçekleştirilmiş olmasından ötürü çok mutlu olduğunu belirten organizasyonun düzenleyicisi TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender konuşmasında bu tür bir organizasyonun bu dönemde bir hayal olmasına rağmen tüm sektörün kenetlenerek bu hayali de gerçekleştirdiklerini söyledi.


Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere Türkiye Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'na, Türk Havayolları'na, İstanbul Turizm Derneği'ne, okyanus ötesinden konuşmacı olarak gelen tüm misafirlere ve yurt dışından gelen 200’den fazla tur operatörlerine teşekkür eden Kalender şunları söyledi:


''Bu etkinlik için ayrılan masa ve stantları alarak bize destek olan tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Dünyada ilk defa bu kadar üst düzey konuşmacı, Türkiye’ye geldi ve bunu da İstanbul’da hayata geçiriyoruz. Ülke olarak ve camia olarak bunun keyfini sürmeliyiz. 2020 yılındaki turizm ticari kayıplarımızı bu tip çalışmalarımızla daha da hızlı bir şekilde telafi edeceğimize inanıyorum. Bu etkinlikle birlikte kendimize yeni bir misyon edinerek, ülkemizin 81 ilde 12 ayda Turizm destinasyonu olma yolunda efor sarf edeceğimizin bilinmesini isterim.''


Kalender ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2023 yılı hedefi olan 70 milyon turist 70 milyar dolar gelir hedefinin tüm sektör paydaşlarıyla yan yana gelinerek başarılacağına inandığını belirtti.

ISTTA Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aydın ise yaptığı konuşmada şunları kadetti:

''Bu kadar güzel bir global etkinliğin İstanbul’da gerçekleşmesinden ötürü mutluluk duyuyorum. İstanbul Turizm Derneği olarak bu etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyduk. Ülkemizin bu tür üst düzey tanıtımlara ihtiyacı var. Nitelikli turist getirmek için dünyada otorite sahibi konuşmacıların ülkemizde ağırlanması gerekiyor. İstanbul Turizm Derneği olarak bu tip çalışmalara her zaman destek vereceğiz. Bir kez daha katılım gösteren herkese çok teşekkür eder, 2021 yılının Turizm açısından bereketli bir yıl olmasını temenni ederim.''    

Etkinlik için konuşmacı olarak gelen üst düzey yöneticiler şu şekilde:
Mr Bob Duglin: Vice President at American Society of Travel Advisors (ASTA)
Mrs Roberta Garibaldi: President of the Italian Food and Wine Tourism Association, WFTA Board Member
Mr Riaz Munshi: President of Outbound Tour Operators Association of India (OTOAI)
Mr Muhammad Tariq Siraj: Chairman at Travel Agents Association of Pakistan
Mr Rufet Hajiyev: President of Association of Travel Agencies of Azerbaijan
Ruslan Guliyev: President of Azerbaijan Health and Thermal Tourism Support Association
Ms María Gómez Saenz: President at EMA (Event Managers Association Spain)
Mr Saurabh Tuteja: General Secretary at Enterprising Travel Agents Association
Mr. Damjan Pintar: Slovenian Champer of Mountain Resorts
Mr. Sven Bossu: AICP CEO The International Association of Convention Centres 
Mr. Karl Ziegler: Strategic Planner at WTO (Worl Tour Operator) Network


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum