Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TripAdvisor'a olumsuz yorum yazan turist iftira suçlamasıyla yargılanıyor!

Tripadvisor sitesinde Tayland'da kaldığı otel hakkında yaptığı yorumda otelden memnun kalmadığını yazan Wesley Barnes iftira suçlamasıyla yargılanıyor.

  • Reklam
TripAdvisor'a olumsuz yorum yazan turist iftira suçlamasıyla yargılanıyor!
28 Eylül 2020 - 11:06
Reklam

Amerikalı Wesley Barnes isimli turist yorum ve değerlendirme platformu Tripadvisor'a yazdığı olumsuz yorum nedeniyle iftira suçlamasıyla yargılanıyor.

Güney Asya ülkesi Tayland'a giden yabancı turistler, Tripadvisor gibi seyahat ve otel değerlendirme platformlarında olumsuz yorum yayınlamadan önce artık iki kez düşünmek zorunda kalacak.Amerikalı bir turist yaptığı tatil sonrasında Tripadviso'da Taylan'da kaldığı otelde personelin nezaketsiz olduğunu ve kimseyi görmek istemiyormuş gibi davrandıklarını söyledi.

Ancak Sea View Resort adlı otelin sahipleri yorumun gerçekleri yansıtmadığını iddia ederek, Barnes hakkında iftira suçlamasıyla dava açtı.Amerikalı turistin suçlu bulunması halinde en fazla iki yıl hapis ve 6 bin 300 dolar para cezasına çarptırılabilecği belirtildi.


Dünyaca ünlü plajları ve turkuaz deniziyle meşhur olan ve her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Tayland, birçok ülke gibi koronavirüs salgını nedeniyle normal sezonda elde ettiği turizm gelirini kaybetti


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum