Reklam
Reklam

Trump giderayak seyahat yasaklarını kaldırdı, Biden yasaklar devam edecek dedi!

ABD Başkanı Donald Trump, Şengen bölgesinde yer alan Avrupa ülkelerinin yanı sıra, İngiltere ve Brezilya'dan ülkeye seyahat eden yabancılara getirilen seyahat yasaklarına ilişkin yeni bir karar aldı.

Reklam
Trump giderayak seyahat yasaklarını kaldırdı, Biden yasaklar devam edecek dedi!
19 Ocak 2021 - 19:36
Reklam
ABD Başkanı Trump, Şengen bölgesi, İngiltere, İrlanda ve Brezilya'ya koronavirüsten dolayı seyahat yasağını kaldırma kararı aldı.

Trump tarafından imzalanan genelgeyle birlikte kararın 26 Ocak'tan itibaren geçerli olacağı, yolculardan negatif test sonucu isteneceği belirtildi.

Biden: Seyahat yasakları devam edecek

ABD'nin yeni başkanı seçilen Joe Biden ise Trump'ın bazı Avrupa ülkeleri ve Brezilya'ya yönelik koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan seyahat yasağını kaldırma kararına karşı çıkarak, söz konusu yasakları kendi yönetiminin sürdüreceğini açıkladı.

Biden'ın Beyaz Saray Sözcülüğü görevine seçtiği Jen Psaki tarafından Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Sağlık ekibinin tavsiyesi doğrultusunda yönetimin söz konusu seyahat kısıtlamaları 26 Ocak'ta kaldırma gibi bir niyeti yok, aksine COVID-19'un yayılmasını önlemek için uluslararası seyahat konusundaki halk sağlığı önlemlerini artırmayı planlıyoruz.''

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum