Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TTGA Yönetim Kurulu Üyesi Akman: ''Bakan Ersoy başarılı ve süreci iyi yönetti''

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TTGA) Yönetim Kurulu Üyesi Birol Akman 2021 turizm sezonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  • Reklam
TTGA Yönetim Kurulu Üyesi Akman: ''Bakan Ersoy başarılı ve süreci iyi yönetti''
19 Ekim 2020 - 01:29
Reklam

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi, Aynı zamanda Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, “Türkiye 2021 yılına farklı bir turizm stratejisi ile girecek. Etkin planlama ve tanıtım çalışmalarıyla 2021 yılı Türkiye için büyük bir fırsat olabilir” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle turizmde 2020 yılı için belirlenen hedeflere ulaşılmadığını kaydederek, 2021 yılına yoğunlaşılması gerektiğini belirten Akman, başta sağlık turizmi olmak üzere butik otellerin, dağ evlerinin ve kamping alanların artık turizmde trend olduğuna burgu yaptı.


 


Türkiye'nin alternatif turizm çeşitliliği, destinasyonlar ve sağlık turizmiyle büyük bir potansiyeli barındırdığına dikkat çeken, turizm sektöründe güvenlik, hijyen ve izolasyonun büyük önem kazandığını söyleyen Akman, bu bağlamda Türkiye’nin 2021 yılına farklı bir turizm stratejisi ile gireceğini bildirdi.Pandemi nedeniyle yaşanan sıkıntıları çözme için Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başarılı bir mücadele verdiğini ve süreci iyi yönettiğini dile getiren Akman, bu konuda Türkiye’nin Avrupa ülkelerinin bir adım önüne geçtiğini kaydetti.


Türkiye’nin güvenli turizmin merkezi olacağına inandıklarını ifade etden ve bu durumun fırsata çevrilebileceğini söyleyen Akman, şimdiden etkin tanıtım ve PR çalışmalarına başlanması gerektiğini kaydederek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bakanlığımız ve özel sektörümüzle birlikte çalışarak bu sıkıntılı günleri de atlatacağımıza ve 2023 için belirlediğimiz 75 milyon turist, 65 milyar dolar gelir hedefine ulaşacağımıza inancımız tam” 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum