Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TUI, yüksek sezonda tüm Türkiye tatil satışlarını iptal etti!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Türkiye'yi güvenli seyahat listesine almaması sonrasında TUI, seyahat kısıtlamaları nedeniyle bu yaz tatilinde aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelere yönelik tüm paket tatilleri iptal etme kararı aldı.

  • Reklam
TUI, yüksek sezonda tüm Türkiye tatil satışlarını iptal etti!
19 Haziran 2021 - 11:18
Reklam
Tur operatörü TUI turizm haraketliliğinin en yoğun olduğu Temmuz ve Ağustos döneminde Türkiye, Tunus ve Dominik Cumhuriyeti gibi popüler tatil ülkelerine turist göndermeyecek.

Hollanda'da yayımlanan De Telegraaf gazetesine açıklamalarda bulunan TUI Belçika sözcüsü Sarah Saucin, AB dışında zorunlu olmayan seyahatlerin hala önerilmediliğine işaret ederek, bu konuda yakın gelecekte bir değişiklik olasılığı görünmediğini de vurguladı.


Avrupa dışındaki varış noktalarının nerdeyse tamamının hala kırmız listede ve muhtemelen bir süre daha öyle kalacağını belirten TUI Belçika sözcüsü Sarah Saucin müşterilerine netlik sağlamak için Temmuz ve Ağustos aylarında Avrupa dışındaki tüm varış noktalarına yönelik paket tatillerini iptal ettiklerini söyledi.


TUI'nin iptal ettiği tatil ülkeleri arasında Türkiye'nin yanı sıra Tunus, Meksika, Jamaika, Maldivler, Dominik Cumhuriyeti ve Miami de bulunuyor.


Yüksek sezon öncesi müşterilerine AB sınırları içindeki diğer seçenekleri zamanında sunmaya çalıştıklarını belirten TUI Belçika sözcüsü Sarah Saucin AB içinde gidilecek bölgenin yüksek vaka sayıları nedeniyle kırmızı listeye alınması halinde yolcuların kalkıştan 3 hafta öncesine kadar farklı bir varış noktası seçebileceğini söyledi.

AB tarafından 1 Temmuz'da güncellenecek listede Türkiye'ye yönelik kısıtlamaların yumuşatılıp yumuşatılmayacağı henüz belli değil.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum