• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tüm ülkelerden gelecek yabancı turistlere kapılarını açtı!

Dünyanın en fazla turist ağırlayan ikinci ülkesi konumunda olan ülke İngiltere ve Fas'tan gelen kısıtlamaların gölgesi altında kapılarını yaz turizmine açtı

  • Reklam
Tüm ülkelerden gelecek yabancı turistlere kapılarını açtı!
07 Haziran 2021 - 17:33
Reklam
Reklam
Reklam
Koronavirüs salgınının turizm üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için aşı olma veya PCR ile hızlı antijen testlerini sunma zorunluluğuyla bugünden itibaren kapılarını turistlere açan ülkede sol koalisyon hükümetinin aldığı kararla, Covid-19'un farklı varyantlarının tespit edildiği Hindistan, Brezilya ve Güney Afrika haricinde, tüm ülkelerin vatandaşlarına ülkeye girişte şimdiye kadar uygulanan önlemler gevşetildi.

Bu zamana kadar sadece, uçuştan 72 saat önce yapılmış PCR testleriyle ülkeye girişe izin veren İspanya, artık aşı sürecini tamamlayanların yanı sıra daha ucuz olan antijen testlerini de kabul etmeye başladı.


Pfizer, AstraZeneca, Janssen, Moderna dışında Çin aşıları Sinopharm ve Sinovac Coronavac'ı da geçerli sayan İspanya, aşı sürecini 14 gün önceden tamamlanmış turistlerin aşı QR kodlarını gösterme şartıyla ülkeye serbest giriş yapabileceklerini duyurdu.


Yapılan açıklamayla birlikte kruvaziyerler de yaklaşık 1 yıllık aradan sonra tekrar İspanya'ya gelmeye başlayacak. Özellikle Barselona kentinin ekonomisi için önemli olan kruvaziyerlerde ilk planlı geminin 26 Haziran'da geleceği belirtildi.

2021 yaz sezonunda 8,5 ile 10 milyon turist beklentisi olduğunu açıklayan İspanyol hükümeti, olağanüstü halin 9 Mayıs'ta sonlandırılmasıyla birlikte normalleşme adımlarını da hızlandırmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum