• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kızıl turizm kapsamında 50 milyon turist bekliyorlar

Devrim temasıyla kampanya düzenleyen ülke yönetimi, ziyaretçiler için 100 benzersiz gezi rotası sunuyor.

  • Reklam
Kızıl turizm kapsamında 50 milyon turist bekliyorlar
31 Mayıs 2021 - 08:15
Reklam
Reklam
Kızıl turizm konseptinin ilk defa 2004 yılında ülkenin ulusal turizm planına dahil edildiği Çin'e bu yıl devrim temalı kızıl turizm seyahatleri kapsamında 50 milyon ziyaretçinin gelmesi öngörülüyor.

Çin'in en üst düzey lideri olan Şi Cinping tarafından 2012 yılından itibaren kızıl turizme çoğu konuşmasında destek vermesi Çin'deki Komünist Devrim bağlamında tarihi ve kültürel öneme sahip kızıl bölgelerinin ve bu kapsamda ülkeye gelen turist sayısının artmasını sağladı. Öte yandan Covid-19 pandemisi nedeniyle seyahat yasakları ve tecritler getirilse bile, yerel turistler kızıl turizmin canlanmasında önemli rol oynadı.


Temmuzda kuruluşunun 100. yılını kutlamayı planlayan Çin Komünist Partisi de bu artış fırsatını kaçırmayarak kızıl turizmi devrim teması çerçevesinde daha da geliştirmek istiyor. Ülkenin en büyük seyahat rezervasyon platformu Ctrip, bu yılın başında ziyaretçiler için 100 benzersiz gezi rotası sundu. Paket turlardan bazılarında Çin Komünist Partisi'ne kabul yeminini tekrar etme ve devrim şarkılarını hep bir ağızdan söyleme gibi etkinlikler bulunuyor.


Platformun tahminlerine göre bu yıl kızıl turizme toplamda 50 milyon kişinin katılması bekleniyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum