Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tur otobüsünün motor kısmında Avrupa'ya gitmek isterken yakalandılar!

Edirne'de Bosna Hersek plakalı tur otobüsünün arka kısmında motor ile dingil arasına saklanan 1'i kadın 2 göçmen yakalandı.

  • Reklam
Tur otobüsünün motor kısmında Avrupa'ya gitmek isterken yakalandılar!
24 Temmuz 2022 - 20:05
Reklam
Edirne Kıyık Caddesi'nde, Bosna Hersek'ten İstanbul ve Edirne'ye turist taşıyan ve dönüş yolunda Edirne'ye geldiğinde duran otobüsten inen turistler burada tarihi yerleri gezerken, Selimiye Camisi önünde ülkelerine dönmek için otobüse bindi ve araç kentten çıkış için hareket etti.

Kısa süre sonra otobüs Kıyık Caddesi'ne geldiği sırada, otobüsün altından gelen çığlık seslerini yolcuların duymasının ardından uyarılan şoför otobüsü durdururken otobüsün şoförü yaptığı kontrolde, motor ve dingil arasına saklanmış 2 göçmeni fark ederek hemen polisi ve sağlık ekiplerini aradı.


Olay yerine gelen sağlık ekipleri ve çevredekiler yaralı kadın ve diğer erkek göçmeni sıkıştıkları yerden çıkardı. Göçmenlerin, bulundukları yerdeki sıcaktan vücutlarında yanıklar oluştuğu görülürken göçmenler sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tedavileri için Edirne Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Olayla ilgili soruştruma başlatan polis otobüs sürücüsünü ifadesini almak için gözaltına aldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum