Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turist akın etti, 7 bin yatak kapasiteli kentte otel dolulukları yüzde 90 oldu!

Pandemi sonrasında ziyaretçi akınının yaşandığı kentte 7 bin yatak kapasiteli otellerde doluluk oranı yüzde 90’ı aştı.

  • Reklam
Turist akın etti, 7 bin yatak kapasiteli kentte otel dolulukları yüzde 90 oldu!
05 Kasım 2021 - 11:53
Reklam
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli turizm destinasyonlarınan biri olan Antik kent Mardin'de pandemiye rağmen otellerde doluluk oranı yüze 90'ın üstünde bir oranı yakalandı.

Mardin'deki otel doluluk oranından duyduğu memnuniyeti dile getiren Mardin Merkez Artuklu İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı 2019 yılına da üç buçuk milyon turist ağırladıklarını hedeflerinin 5 milyon turistken pandemiden dolayı durduğunu ancak son 2 aydır gördükleri dolulukların kendilerini fazlasıyla umutlandırdığını kaydetti.


Böyle giderse hedeflerinin 2022 yılı için 6 milyon turist olacağını kaydeden Tutaşı şöyle devam etti:


''İlimizde yaklaşık 7 bin yatak var. Son 15 gündür hiç kimseye yardımcı olamıyoruz. Eş dost arıyor. Türkiye'nin her tarafından Mardin'e gelmek isteyenler o kadar çok ki artık Diyarbakır'da yer ayırtmaya başladık. Sadece merkezde demeyeceğim. Bunun Midyat'ı Savuru da öyle, her tarafta bir yoğunluk var.  Bu da bizi mutlu ediyor. Tek dileğim böyle turizmle anılmak. Benim buradan bir çağrım var. Mardin'den göç etmiş büyüklerimize, iş insanlarımıza, lütfen gelin burada turizm yatırımı yapın. Burada restoran ve otele ihtiyaç var. Burada her türlü güzelliğe ihtiyaç var. Ne olur herkes elini bir taşın altına koysun, çünkü buradaki yatırımlar öyle ölü yatırım da değildir. Bir otel yatırımı belki de bugün Mardin için olabilecek en güzel yatırım olacaktır.''
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum