Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turist çekebilmek için ücretsiz konaklama verecekler

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alan İtalya, turizmi canlandırmak adına yeni hamleleri uygulamaya başlıyor.

  • Reklam
Turist çekebilmek için ücretsiz konaklama verecekler
23 Haziran 2020 - 06:24
Reklam

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alan İtalya, turizmi ve ekonomiyi yeniden canlandırmak adına yeni kararlar alarak uygulamaya başlıyor.

 


Turizmi canlandırmak ve ülkeye turist çekmek için başlatılan yeni kampanya ile Roma ve Napoli'ye 2 saat uzaklıkta olan Campobasso kentine bağlı San Giovanni in Galdo köyünde ücretsiz konaklama sağlanacak. Campobasso kentine bağlı San Giovanni in Galdo köyünün başlattığı "Kendine Molise'yi hediye et" isimli proje kapsamında Temmuz ile Eylül aylarında geçerli olacak. birer haftalık 40 tatil hediye etmeyi planlayan 500 nüfusluk köy, tarihi merkezindeki boş evleri ücret talep etmeden turistlere açacak. 

 

Belediye ve bölgede faaliyette olan Morrutto'nun Dostları isimli derneğin ortaklaşa yürüttüğü tatil kampanyasından yararlanmak isteyen turistlerin Molise bölgesinde yaşamıyor olmaları gerekiyor. Ayrıca o bölgede evi yada ailesi olanlarda tatilden yararlanamayacaklar. Katılımcılar tarihi merkezdeki bir evde bir hafta ücret ödemeden konaklayabilecek, ancak ulaşım ve yemek gibi masrafları kendilerine ait olacak. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum