Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turist rehberi olma vaadiyle Türkiye'ye getirdiler, otellerde fuhuş yaptırdılar!

Yabancı uyruklu bazı kadınların turist rehberi olarak çağrıldığı ancak fuhuşa zorlandığı iddia edildi.

  • Reklam
Turist rehberi olma vaadiyle Türkiye'ye getirdiler, otellerde fuhuş yaptırdılar!
02 Haziran 2021 - 22:28
Reklam
Muğla Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından turistik ilçelerde iş bulma vaadiyle Türkiye’ye getirilen yabancı uyruklu kadınların fuhuş yaptırıldığı bilgisi üzerine operasyon başlatıldı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde başlatılan ve 5 ilde Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen şüphelileri yakalamak için 36 ekip ve 118 personelin katılımıyla belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.


Bodrum ile birlikte Manisa, Aydın, Şanlıurfa, Antalya, Sakarya’da ki otel ve lüks villalara yapılan baskınlarda gözaltına alınan 28 şüphelinin bulundukları yerlerde yapılan aramalarda 9 sim kart, 3 bilgisayar, 71 cep telefonu, çok sayıda dijital materyal, ruhsatsız tabanca, kalem silah olarak tabir edilen bir suikast silahı ile bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.


Turistik ilçelerde iş bulma ve turist rehberi olma vaadiyle Türkiye'ye getirilen ve fuhuşa zorlandığı ileri sürülen aralarında yabancıların da bulunduğu 49 kadın yapılan operasyon sonrasında kurtarılırken yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.


Düzenlenen operasyonla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum