Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turist rehberleri artık ferdi kaza sigortalı

Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından 2020 yılı için eylemli rehberlere ferdi kaza sigortası yaptırıldı.

Reklam
Turist rehberleri artık ferdi kaza sigortalı
12 Ocak 2020 - 17:04
Reklam

Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından 2020 yılı için eylemli rehberlere ferdi kaza sigortası yaptırıldı.


Konuyla ilgili olarak TUREB tarafından yapılan açıklamaya göre, sürekli turda olan ve turist gruplarını ülkenin çeşitli yerlerine götüren rehberler her türlü kazaya karşı sigortalandı.

 

TUREB Başkanı Suat Tural yaptığı açıklamada, meslektaşlarının sürekli trafikte olduğunu, turist gruplarını ülkenin çeşitli yerlerine götürdüğünü, turlara rehberlik ettiğini söyledi. 5 turist rehberinin geçen yıl geçirdikleri trafik kazalarında ağır yaralandığını dile getiren Tural "Oldukça yüksek riskli bir iş grubuyuz. Biz meslek birliği olarak olası bir kazada tedavilerine yardımcı olmak maksadıyla ferdi kaza sigortalarını yaptırıyoruz." diye konuştu.

 

Türkiye'deki hemen bütün sigorta şirketleriyle görüşüp teklifler aldıklarını belirten Tural, "Ocak 2020 itibarıyla artık bunu meslektaşlarımız için hayata geçiriyoruz. Ortalama 9 bin aktif üyemiz olacak diye düşünüyorum, neredeyse tamamına, talep eden herkese ferdi kaza sigortasını yapıyoruz." dedi.

 

Ferdi kaza sigortası olan rehberlere poliçe kapsamında herhangi bir süre kısıtlaması ve kaza sonrasında tedavi noktasında hastane kısıtlaması bulunmadığını söyleyen Tural şöyle devam etti:

''Poliçe sürekli sakatlık durumuyla karşı karşıya kalınması halinde tazminat ödemesi ve bir kaza sonucu hayatını kaybeden turist rehberlerinin birinci derece akrabalarına ödeme yapılmasını da içermektedir. Ayrıca poliçesi başlamış üyelerimiz yaptırmak isteyecekleri kendi şahsi özel sigortalarında özel indirimlerinden de faydalanabilecektir.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum