Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turiste kapılarını açtı, vaka sayıları patladı!

Koronavirüs salgını ile birlikte dünyada birçok ülke kapılarını turistlere kapatırken, Aralık ayında ortalama bin 100'lerde olan günlük vaka sayısı turist kabulünden sonra Ocak sonunda 4 binlere kadar çıktı.

  • Reklam
Turiste kapılarını açtı, vaka sayıları patladı!
12 Şubat 2021 - 09:57
Reklam
Ülkede sıkı koronavirüs tedbirleri uygulansa da restoranlar, alışveriş merkezleri, plajlar ve sinemalar gibi turist ağırlayan mekanlar açık kalmaya devam ediyor.

2020'de ilk dalganın pik yaptığı dönemde günlük bine yakın yeni vaka sayısının görüldüğü BAE ilk başta sınırlarını kapatsa da, daha sonra düşen vakalar ve yeni önlemlerle kapılarını turistlere açma kararı aldı.


Ancak ülkenin turistlere kapılarını açma kararı Covid-19 vaka sayılarına yansıdı. Aralık ayının sonundan Ocak ayının sonuna kadar günlük vakalarda ciddi bir artış gözlemlendi.

Bununla birlikte BAE'de vaka sayılarındaki ciddi artışın sadece turizme bağlı olmadığı, nüfusunun yaklaşık yüzde 85'ini oluşturan yabancı çalışanların tatil sezonu için kendi ülkelerine gidip tekrar Ocak ayında BAE dönmelerinin bu artışta önemli bir rol oynadığı düşünülüyor.

Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Dairesi Genel Müdürü Helal Saeed Al Marri CNN'e yaptığı açıklamada, olaylara çok ölçülü bir şekilde yaklaştıklarını ancak felsefelerinin bu salgının üstesinden gelmek olduğunu söyledi.

BAE'nin turistleri kabul etmeye devam etmesinin sebeplerinden biri de aşı politikası. Dünyadaki en yüksek aşılama oranlarından birine sahip BAE'de 10 milyonluk nüfusun yaklaşık yüzde 47'si en az bir doz aşı yaptırdı. Aşı çalışmalarının bu hızla devam etmesi durumunda BAE'de vaka sayılarının hızla düşmesi bekleniyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum