Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turistik Doğu Ekspresi seferleri başladı! İşte sefer saatleri ve bilet fiyatları

Turistik Doğu Ekspresi ilk seferine başladı.

  • Reklam
Turistik Doğu Ekspresi seferleri başladı! İşte sefer saatleri ve bilet fiyatları
29 Mayıs 2019 - 15:07
Reklam

Mevcut Doğu Ekspresi'nin artan yolcu talebini karşılayamaması, daha iyi hizmet sunulması ve iç turizmin artırılmasına yönelik olarak, Ankara-Kars-Ankara arasında turizm amaçlı Turistik Doğu Ekspresi seferleri başladı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın ortak çalışması sonucu seferlere başlayan Turistik Doğu Ekspresi'nde seyahat etmek isteyen vatandaşlar, nasıl bilet alınacağını ve sefer saatlerini sorgulamaya başladı. İşte, Turistik Doğu Ekspresi hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar:

Ankara'dan Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri; Kars'tan da Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri işletilecek tren, Ankara'dan saat 19.55'te, Kars'tan saat 23.55'te hareket edecek.

Tren, yolcuların tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilmeleri için Ankara'dan Kars yönüne gidişte Erzincan, İliç ve Erzurum; Kars'tan Ankara yönüne gelişte ise Sivas'ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında bir süre bekleyecek.

Seyahatini 32 saatte tamamlayacak olan Turistik Doğu Ekspresi, 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagondan oluşuyor.

Tamamı yataklı vagondan oluşan tren 120 yolcuya kadar hizmet verebilecek. Bilet fiyatı ise 1 odada tek kişi seyahat edilmesi durumunda 400 lira, iki kişi seyahat edilmesi durumunda ise kişi başı 250 lira olarak belirlendi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum