Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turistik Doğu Ekspresi seferlerine yeniden başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Ankara-Kars-Ankara güzergahında Doğu Ekspresi'ne alternatif olarak konulan Turistik Doğu Ekspresi kış turizm sezonunda seferlerine başlayacak.

  • Reklam
Turistik Doğu Ekspresi seferlerine yeniden başlıyor
12 Kasım 2021 - 16:46
Reklam
TCDD Taşımacılık AŞ tarafından Ankara-Kars hattında hizmete sunulan ancak koronavirüs nedeniyle seferlerine ara verilen Doğu Turistik Doğu Ekspresi'nin yeniden seferlerine başlayacağı müjdesini veren AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, kentteki bir otelde turizmcilerle yaptığı toplantıda, Turistik Doğu Ekspresi'nin seferlerine başlaması konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştüklerini söyledi.

Mevcut Doğu Ekspresi'nin her gün karşılıklı olarak seferlerine devam edeceği konusunda en ufak bir sıkıntı olmadığını, Turistik Doğu Ekspresi ile ilgili de hazırlıkların yapıldığını ve birkaç gün içerisinde Bakan Karaismailoğlu'nun bizzat kendisinin hangi tarihte başlayacağını deklare edeceğini belirten Arslan şunları söyledi:


''Şu anda şüpheniz olmasın ki özellikle kış turizmini olumsuz etkilemeyecek bir tarihte başlatılacak. Bizim, sizler için çok önemli kış turizmi kapsamında gelecek misafirlerimiz açısından çok kısa bir sürede tarih deklere edilerek rezervasyonların iptaline sebep olmaması adına tarih birkaç gün içerisinde açıklanacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun gelecek hafta kente gelmesini bekliyoruz. Turistik Doğu Ekspresi kış turizmini olumsuz etkilemeyecek şekilde başlayacak ve onun da tarihini birkaç gün içerisinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bizzat açıklayacak.''


Trenlerin Ankara'dan kalktığına ve farklı noktalarda durduğuna işaret eden Arslan, bu nedenle kente geç saatlerde ulaştığını anlattı. Tren güzergahındaki illerin de turizme hizmet ettiğini ve onları da yok sayamayacaklarını dile getiren Arslan, sefer saatlerinin tüm illere göre planlandığını sözlerine ekledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum