Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm gelirini artırmak için kripto para kullanıcılarını takibe aldılar!

Koronavirüs salgınıyla büyük bir darbe alan turizm sektöründe ülkeler sektörü canlandırmak için dijital teknolojiye ve temassız protokollere öncelik vermeye başladı.

Reklam
Turizm gelirini artırmak için kripto para kullanıcılarını takibe aldılar!
20 Şubat 2021 - 14:53
Reklam
Bangkok Post gazetesinde yer alan habere göre ülkenin Turizm ve Spor Bakanlığı’na bağlı Tayland Turizm Otoritesi (TAT), gelişen kripto para birimi sektöründen yararlanmayı planlıyor.

TAT’ın ilk planı, kripto para birimi kullanıcılarının çoğunlukta olduğu Japonya’dan turistleri çekmek.


İki ülkenin turizm otoriteleri arasında yapılan toplantının ardından turizm endüstrisine Bitcoin’i tanıtma kararı alınırken TAT, kripto para birimini turizm destinasyonlarına entegre etme olasılığı üzerine de araştırma yapıyor.


Dijital paraları benimseme planlarının bir parçası olarak, TAT’ın yeni adımlar atması söz konusu. Buna göre TAT merkez bankası, oteller, tur operatörleri ve diğer paydaşlarla bağlantı kuracak.


Tayland Turizm Ajansı'nın Japonya’yı hedeflemesinin en önemli etkenlerinin başında Japonya'nın dünyanın en çok sayıda Bitcoin sahipliğinin olduğu ülke olması gelirken planlanan girişim hakkında açıklamalarda bulunan TAT başkanı Yuthasak Supasorn konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:


''Ükleyi kripto para piyasasına hazırlayabilirsek bu durum yüksek harcama yapan turistlerden, özellikle de genç ve varlıklı nesillerden daha fazla turisti ülkemize çekmeye yardımcı olacak.''

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum