Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm için düğmeye bastılar! Tatile gelene aşı yapacaklar

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında, turizm sezonunu kurtarmak isteyen ülkeler tatilcilere farklı seçenekler sunmaya devam ediyor.

Reklam
Turizm için düğmeye bastılar! Tatile gelene aşı yapacaklar
15 Nisan 2021 - 13:58
Maldivler Turizm Bakanı Abdulla Mausoom'ın açıklamasına göre Maldivler, ülkenin en çok etkilenen turizm ve seyahat sektörünü canlandırma amaçlı üç yönlü girişiminin bir parçası olarak yakında ziyaretçilere aşı sunacak.

Turistleri ziyaret etmeye, aşılamaya ve tatile teşvik eden 3V stratejisinin ülkeyi ziyaret etmek için daha uygun bir yol sağlayacağını söyleyen Abdulla Mausoom yaptığı açıklamada ülkenin Sağlık Koruma Dairesi’nin çok yakında hatta belki bu hafta aşılanmış gelenlere kısıtlamasız girişle ilgili bir açıklama yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Gelenler için aşı tedarikinin bir sorun olmayacağını belirten Maldivler Turizm Bakanı Abdulla Mausoom konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Nüfusumuz nispeten az. Bu yüzden aşı ile ilgili sorun yaşayacağımızı düşünmüyoruz. Çeşitli kuruluşlardan ve dost ülkelerden aldığımız kota da yardımcı olacaktır. Aşı turizmi girişimi ülkenin bu yıl 1,5 milyon turist gelişi ve 10 milyon gece yatma hedefine ulaşmasına yardımcı olmak için gerekli bir strateji.''

Güney Asya’da tropikal plajları ve tertemiz suları ile ünlü bir takımada olan Maldivler, turizm endüstrisine büyük ölçüde bağımlı. Gayri safi yurtiçi hasılasının (GSYİH) yaklaşık yüzde 67′si doğrudan ve dolaylı olarak turizm sektöründen elde ediliyor. 

Bu arada, konuklar daha uzun süreli konaklamalar için rezervasyon yapıyorlar ve birçoğu adaları iş tatili için bir varış noktası ya da işlerini yürüteceği bir rota olarak kullanıyor. Mausoom, turistlerin hem birinci hem de ikinci dozlarını almaya devam etmesiyle bunun devam edeceğinden umutlu olduğunu söyledi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum