• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm İşbirliği Derneği İstanbul'da kuruldu

Türkiye’de turizmi tek çatı altında toplayan bir STK'nın olmayışı ve bazı sorunların sürekli çözümsüz kalması üzerine İstanbul'da Turizm İşbirliği Derneği (Tur-İd) kuruldu.

  • Reklam
Turizm İşbirliği Derneği İstanbul'da kuruldu
14 Kasım 2020 - 14:01
Reklam
Reklam
Reklam
Küresel olarak zor günler geçiren turizm sektöründe dayanışma içinde olmak zorunluğundan yola çıkarak sekötörün kanaat önderleri öncelikle kendi yakın çevreleri ile bu sorunlara çözüm aramak ve birbirlerine faydaları olabilmesi konusunda işbirliği içine girerek dernek kurulumu için ilk adımı attılar.

Derneğin en büyük farkındalığının turizmin tüm kollarından üyeleri olması ve bu üyelerin de aktif bir şekilde birbirlerine fayda sağlaması olduğunu belirten TUR-İD Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Terzi dernek ile ilgili yaptığı açıklamada şu iafdeleri kullandı:


''Turizm, bir turizm cenneti olan ülkemiz için vazgeçilemez bir kazanç kapısıdır. Turizm tüm dünyayı sarsan salgın nedeniyle pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de desteklenmesi gereken ilk sektörler arasındadır. Salgın nedeniyle durağan bir dönem geçiriyoruz ancak sonrasında yolumuza yine aynı hızla devam etmemiz kaçınılmazdır. İşte bu dönemde birbirimizle dayanışma içinde olmak bize güç veriyor. Biz bu dönemde rekabetçi ruhumuza bir de beraberlik ruhunu aşıladık ve Rekaberlik ruhu ile hep birlikte dayanışarak yolumuza devam etmeye başladık” 


Dernek üyeleri arasında otellerin, tur operatörlerinin, seyahat acentalarının, ulaşım sektöründen temsilcilerin, rent a car firmaları ile birlikte, eğlence sektörü temsilcileri, cruise firmaları, vize ve bu tür hizmet veren seyahat acentalarının da olduğunu belirten Terzi şöyle devam etti:

''Ayrıca günümüzde revaçta olan villa kiralaması yapan acentalar, sigorta firmaları gibi kuruluşların her birinden pek çok temsilci dernek yönetiminde yer almakta. Böylece meslek kuruluşları arasında bilgi paylaşımının, ihtiyaçları daha çabuk kazanca çevirdiğini, bu birliktelik ile ekonomik kayıpların kazanca dönüştüğünü tescillemiş olduk. Tüm Turizmci dostlarımızı derneğimize üye olmaya davet ediyoruz. Turizmin her sektörünü kapsayan ve ekonomik olarak da birbirlerine fayda sağlayan, turizm sektörünün  ortak platformda TUR-İD ismiyle buluşması, Türkiye de bir ilk olma özelliği taşımakta.''

Dernek kurucularu şu isimlerden oluşuyor:

Akay Öndeyer, Aydın Sahiner, Belgin Özçelik, Mine Özal,  Ayse Şener, Sami Yürekli, Gülten Çeliktürk, Haydar Çetin.

Derneğin hedefleri arasında genç turizmciler için de ayrı bir platform kurulması ve genç turizmcileri hem sektörün duayenleri ve hem de akademisyenler ile buluşturarak daha nitelikli turizmcilerin yetişmesi için katkıda bulunmak yer alıyor. Turizm İşbirliği Derneği’nin amaç ve hedefleri, dernek ile ilgili detaylı bilgiye TUR-İD resmi sitesi www.tur-id.com ‘dan ulaşmak mümkün. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum