Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm merkezinde santral tepkisi!

İzmir’in önemli turizm merkezlerinden Foça’da turizm ve mera alanına yapılmak istenen Biyokütle Atık İşleme Tesisi için bilirkişi heyeti bölgede incelemeler yaptı.

  • Reklam
Turizm merkezinde santral tepkisi!
07 Şubat 2021 - 09:13
Reklam
Proje alanında toplanan siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsileri projeye karşı açıklama yaparken ilçenin turizm ve tarım kenti olduğuna dikkat çekildi.

Belediye olarak projenin uygulama ve nazım imar planlarına dava açtıklarını hatırlatan Foça Belediye Başkan vekili Kenan Gülay yaptığı açıklamada Foça gibi bir turizm merkezine giden ana arter üzerinde turizm, tarım ve hayvancılık alanlarının yanına planlanan tesisin büyük zararlar vereceğini söyledi.


Aynı alanda daha öncede Biyogaz Enerji Tesisi kurulmak istendiğini, açılan davalarla bunun engellendiğini hatırlatan Foça Çevre ve Kültür Platformu Sözcüsü Bahadır Doğutürk ise yaptığı açıklamada İzmir’in kuzey ormanları olan Foça ormanlarına bir hançer gibi saplanan cüruf alanının kaldırılmasını beklerken turizm merkezi olan ilçede yeni bir tehlikeli girişimle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum