Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Prince Group bünyesindeki Türk tur operatörü Unicorn'a Rusya'dan kötü haber!

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rostourism), tur operatörü Unicorn verilerini içeren sayfayı, giden turizm alanında turist ürünü oluşturmaya yetkili şirketlerin sicilinden kaldırdı.

Reklam
Prince Group bünyesindeki Türk tur operatörü Unicorn'a Rusya'dan kötü haber!
13 Ocak 2021 - 18:31
Reklam

12 Ocak itibariyle, uygun değişikliklerin yapılmasına ilişkin talimatın henüz düzenleyicinin web sitesinde yayınlanmaması sebebiyle daha önce yayınlanan bilgilere göre 30 Aralık 2020'de tur operatörünün Sberbank Sigorta ile imzaladığı hukuki sorumluluk sigortası sözleşmesi sona erdi.

Rosturizm tarafından yapılan uygulama, yeni dönem için mali destek alınana kadar şirketin yurtdışına tur satma yetkisinin olmadığı anlamına gelirken, tur operatörü Rusya'da yalnızca iç turizm alanında çalışabilecek.


TourDom.ru'nun haberine göre, Outbound Turizm Tur Operatörleri Derneği (Turpomosch) yaptığı açıklamada, şirketin bu alanda çalışmaya devam etmek istediğini belirttiği için Unicorn'un hala dernekte kaydının devam ettiğini söyledi. 


Şirketin 2021 sezonunda hala yurtdışına tur satmayı planladığını ve yakında sicile mevcut destekle ilgili verileri sağlayacağını açıklayan Unicorn CEO'su Khalis Chilidze yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Unicorn tur operatörü, yalnızca turizm ve otelcilik alanında faaliyet göstermeyen büyük bir uluslararası şirketler grubunun parçası olarak, sahipleri tarafından istikrarlı bir şekilde desteklenmeye devam ediyor ve bu da şirketin, ortaklarının ve müşterilerinin koronavirüs pandemisinin zor koşullarında bile kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor. Elbette, tur operatörü Unicorn turları ertelenen müşterilerine karşı tüm yükümlülüklerini her zaman yerine getirdi ve yerine getirmeye devam edecek''


Euphoria otel zincirini de içeren Prince Group'un bir parçası olan tur operatörü Unicorn, 2019 yılında Rusya pazarında aktif olarak çalışmaya başladı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum