• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam
  • Выставка Интурмаркет-2022

Turizm sektörüne spor dopingi!

İstanbul’un F1 ve  2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin ardından 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nı da alması turizmcileri sevindirdi.

  • Reklam
Turizm sektörüne spor dopingi!
12 Kasım 2020 - 11:29
Reklam
İstanbul bu hafta sonu Formula 1 yarışına hazırlanırken, İstanbul’un 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nı da alması birçok kesime olduğu gibi turizm sektörüne de moral oldu.

Avrupa Atletizm Birliği’nin 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenlenmesi kararının çok sevindirici olduğunu belirten ve koronavvirüs nedeniyle sıkıntılı günler geçiren sektörün üzerindeki moral etkisinin çok fazla olacağına değinen Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, art arda gerçekleştirilecek spor organizasyonlarının İstanbul’un ve Türkiye’nin spor turizminde iddialı bir destinasyon haline gelmesini sağlayacağını vurguladı.


Süper Kupa Finali'nin 2019’da Beşiktaş Vodafone Park’ta gerçekleştirildiğinde İstanbul’a önemli katkıları olduğunu, hafta sonu da  Formula 1 İstanbul'un olacağını, takımlar, teknik ekipler vs ile birlikte İstanbul’a yaklaşık 4 bin kişilik bir hareket getireceğini söyleyen Eresin şunları kaydetti:


''4 bin kişi İstanbul için üzerinde durulamayacak kadar küçük bir sayı ancak sayılardan çok daha önemlisi sektörümüze vereceği büyük moraldir. Bir diğer önemli organizasyon da 2021’de İstanbul’da yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi Finali. Bu organizasyonlar arasına 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası da eklenmiş oldu. Umuyoruz ki yenileri de gelecektir. Bu organizasyonun Türkiye’ye kazandırılmasını sağlayan TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ilgili federasyonlara teşekkürlerimizi sunarız ” 


Kongre turizminin işaret fişeği


Spor turizmini Türkiye’de turizmin geleceği açısından en önemli enstrümanlardan biri olarak gördüklerini kaydeden Eresin Türkiye’nin spor turizminde kaydettiği her aşamanın anlık ticari faydalarının yanında orta ve uzun vadede ülke imajına ve tanıtıma ciddi katkı sağladığını belirtti.

Etkilerinin olumlu ve kalıcı olacağına değinen Ersein ''Pandemi nedeniyle tüm dünyada MICE (toplantı, teşvik gezileri, kongre, sergi) sektörü neredeyse tamamen durmuş durumda. Spor turizmini de bu kapsamda değerlendirebiliriz. MICE sektöründe dünya genelinde yeniden çıkış başladığında bu tip organizasyonlar, yeni işler alınmasında Türkiye’ye avantaj sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

  • Выставка Интурмаркет-2022
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum