Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektörünü yakından ilgilendiriyor! AB yaz sonunu işaret etti

​​​​​​​Avrupa Birliği İç Pazar Komiseri Thierry Breton, Fransız medyasına açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Turizm sektörünü yakından ilgilendiriyor! AB yaz sonunu işaret etti
15 Şubat 2021 - 15:30
Reklam
Dünyanın birçok ülkesinde özellikle aşılama kampanyalarına başlayabilmiş ülkelerde artık gündemde koronavirüs aşısı olmuş kişilere bazı özgürlükler tanınıp tanınmayacağı konusu var.

Aşının etkileri salgından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm ekonomisinin hangi hızla açılabileceğini yakından ilgilendiriyor.


Önümüzdeki birkaç ay içerisinde insanların aşı olduklarını kanıtlamak üzere muhtemelen dijital birer resmi sertifika taşımasının, tıpkı maskesiz sokağa çıkmamak ya da kalabalığa karışmamak gibi genel kural olarak kabul görmesi ihtimali yaşanan son gelişmeler ışığında çok uzak bir ihtimal olarak görünmezken Avrupa Birliği (AB) genelinde herkese aşı yapılacak tarih belli oldu.

Fransız televizyon kanalı BFM TV’ye konuşan Breton, aşı olmak isteyen herkese bu yaz döneminin sonunda aşı temin edilebileceğini belirtti.

Breton, Avrupa için şu an planlananların haricinde yeni bir Covid-19 aşısına gerek olmadığını söylese de koronavirüs aşısının tedarik sürecinde büyük bir sıkıntı yaşayan Avrupa Birliği ülkeleri bazı ilaç ve aşı şirketleriyle gerilim yaşamış ve verilen sözlerin tutulmasını istemişti.

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum