Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektörünün ruhuna fatiha okuyup helva dağıttılar!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) turizm çalışanları gerçekleştirdikleri artık yeter eyleminde sektörün ruhuna fatiha okuyup helva dağıttı.

  • Reklam
Turizm sektörünün ruhuna fatiha okuyup helva dağıttılar!
13 Mart 2021 - 21:16
Reklam
Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları İnisiyatifi (KTSAİ) tarafından Başbakanlık önünde gerçekleştirilen eyleme katılanlar bir yıldan bu yana ofislerini açamadıkları, meslekleri ve gelirleri olmadan yaşam mücadelesi verdikleri söyledi.

KKTC Turizmi yazılı temsili mezar taşı başında Fatiha okunduktan sonra helva dağıtılan eylemde turizmcilerin taşıdığı Açılmadan Kapanan Sektör, Sadaka Değil Destek İstiyoruz, KKTC Turizmi, Ruhuna Fatiha, Açılım Planı İstiyoruz, Bizi Öldürmek Demek Turizmi Öldürmek Demek, Lokomotif Raydan Çıktı yazılı panlkartlar dikkat çekti.


İnisiyatif adına hazırlanan yazılı açıklamayı okuyan Atilla Şahin, salgının başlamasından bu yana geçen 1 yıllık süre boyunca turizm sektöründe işveren ve çalışanların hükümet tarafından unutulduğunu, yaşamlarını nasıl sürdürdüklerinin dahi sorulmadığını söyledi.


Turizmciler olarak sosyal sigorta yatırımları, vergiler, elektrik, su faturaları ve diğer tüm yükümlülüklerini ödemek zorunda bırakıldıklarını aktaran Şahin, hükümeti plansızlık, programsızlık ve sektörün ölümüne neden olmakla eleştirdi. Şahin ayrıca temsili olarak helva dağıttıklarını, fakat planlı bir açılım ve aşı programının yapılmaması halinde sektör çalışanlarının yaşama hakkının tamamen yok olacağını belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum