• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otel zinciri Bitcoin ile ödeme almaya başlıyor

Havayollarından seyahat acentalarına kadar, turizm ve sağlık sektöründe kripto para ödemeleri hızla benimseniyor.

  • Reklam
Otel zinciri Bitcoin ile ödeme almaya başlıyor
13 Mart 2021 - 18:21
Reklam
Koronavirüsün yayılması ve küresel seyahat üzerindeki etkisi, sektörün dijitalleşme ve temassız ödeme protokollerine öncelik verme hamlelerini hızlandırırken yakın gelecekte Bitcoin (BTC) ve önde gelen birçok kripto para birimi konaklama ücretlerinin ödemesinde kullanılabilecek.

Seyahat acentası Travala tarafından paylaşılan Şubat 2020 raporunda, şirketin en büyük aylık gelir kalemleri arasında yüzde 68 ile sanal para birimlerinin geldiği açıklarken Şubat ayında Air France, yolcuların koronavirüs test sonuçlarını doğrulamak için blockchain tabanlı sistem test edeceğini duyurdu. 


Travala.com 2020 yılında rezervasyon devi Agoda ile yaptığı ortaklık sayesinde kripto para desteği veren çevrim içi seyahat platformuna 600.000 oteli daha ekledi.


ABD merkezli otel markası olan Kessler Collection, 9 mart günü paylaşılan basın açıklamasına göre, Bitcoin ödemelerini kabul etmek için kripto ödeme ağ geçidi hizmeti BitPay ile ortaklık kurdu ve kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Kabul edilen diğer kriptolar arasında Ether (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gelirken USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD) ve Gemini dollar (GUSD) isimli stablecoin'lere de destek veriliyor.

Sunduğu ürün ve hizmetler için kripto para ödemelerini mümkün kılmak üzere BitPay ile ortaklık yapan lüks markalar arasına katıldıklarını açıklayan Kessler Collection Hotel CEO'su Richard Kessler konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Bu gelişme, konaklama sektöründeki en yenilikçi konseptlerden biri. Kripto para biriminin kesinlikle kabul göreceğine inanıyorum ve BitPay ile ortaklığımız ödeme sürecinde daha fazla seçenek sunmamızı sağlıyor.''

İspanya, Madrid, Valencia, Lizbon ve San Sebastian da dahil olmak üzere çeşitli yerlerde oteller işleten İspanya merkezli otel zinciri Casual Hoteles, müşteri ödemelerini Bitcoin şeklinde almaya yönelik bir pilot uygulama başlattığını açıklamış pilot uygulamaya, şirketin Blockchain projesinin rehberliğinde Casual Malaga del Mar otelinde başlayacağını duyurmuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum