Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm sezonunu açtılar, Alman turist akını başladı!

Aşılama sürecini hızlandırarak turistleri çekmek isteyen ülkeye Alman turist akını başladı.

Reklam
Turizm sezonunu açtılar, Alman turist akını başladı!
14 Mayıs 2021 - 09:41
Aşılama sürecini hızlandıran birçok Avrupa ülkesinde turizm sezonunu açıldı.

Yunan Adaları'na gemi ve uçak seferlerini başlatan Alman turizm devi TUI'nin ilk uçuşu Girit'e olurken Alman turistler oradan gemi ile Ege turu da yapabilecek.

Tam aşılanmış olanlar ve bunu uluslararası aşı pasaportu ile kanıtlayanlar, seyahatlerini sorunsuz gerçekleştirebilirken aşı yaptırmayanlar ise en geç 3 günlük PCR testi ile seyahat edebilecek.

Hafta sonundan itibaren TUI'nin Kos, Korfu ve Rodos tur satışları da başlıyor.

Geçtiğimiz Cuma gününden itibaren koronavirüsle ilgili getirilen bir çok yasağı kaldırdığını açıklayan Yunanistan'da seyahat yasakları sona erdi, müzeler açıldı. Sadece Yunan Adaları'na gidişlerde aşı ve negatif PCR testi gerekecek.

Turizm sezonunun açılışını ilan eden Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, basına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Korku ve güvensizlik kara bulutlarını artık geride bıraktık. Yabancı turistler güneş ışığı ve turkuaz suları olan ülkemize büyük bir hevesle geri dönmeyi umut ediyor.''

Yunanistan turizm sezonunu kaçırmamak ve turisleri ülkeye çekebilmek için yaklaşık 70 adada yaşayan insanlara koronavirüs aşısında öncelik tanınmıştı. Yunan turizm şirketleri, Haziran sonu, Temmuz ayında gerçek anlamda turizm alanında canlanma beklediklerini belirtiyor.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum